YURT İNŞAATININ TEMELİ 14 OCAK TA ATILIYOR
30.12.2011Kredi Yurtlar kurumu tarafından Fatsa ilçemizde yapımına başlanılan 500 Kişilik yüksek öğrenim yurdunun temeli 14 Ocak Cumartesi günü atılacak. temel atma törenine İçişleri Bakanı Sayın idris Naim Bey de katılacaklar.

Yurt inşaatı alanına giden Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, yetkililerden bilgiler aldı.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan, yurt inşaatı ile ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçemize Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan 500 kişilik Yurt inşaatı Start almıştır. Yapım süresi 400 gün olarak belirlenen bu yurdun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Başkan Anlayan yaptığı açıklamada, Fatsa İlçemizde merakla ve heyecanla beklenen 250 Kız ve 250 Erkek olmak üzere toplam 500 kişilik Yurt inşaatının başlaması bizleri de heyecanlandırdı, çünkü Fatsa’mızda bulunan Yüksek Öğrenim kurumlarında Öğrenim gören Öğrenci sayıları her geçen yıl hızla artıyor. Buda acil bir ihtiyaçtı çözümlenmesi çok güzel oldu.

Yurdun başlamasında gerekli takibi yapan ve emeği olan, Bölgemize yapılan her yatırımı da yakından takip eden İçişleri Bakanımız ve aynı zamanda Ordu Milletvekilimiz olan Sayın İdris Naim Şahin Beye şahsım ve tüm Fatsalı hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum.

Yurt inşaatımız toplamda 10.000 m²´lik alana yapılıyor ve çok lüks odalara sahip bir proje, artık Hükümetimiz eskisi gibi klasik projeler değil her Bölgeye ayrı bir Proje uyguluyor. Fatsa Yüksek Öğrenim Yurdu Standardı çok yüksek olan bir proje 5 yıldızlı otel gibide diyebiliriz. Ayrıca soysal donatı alanları da çok geniş bir proje kısacası Fatsa’ya yakışır bir proje olmuş emeği geçen herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki öğretim döneminde bu 500 kişilik yurdumuz hizmete girecektir dedi.

14 Ocak ta temeli atma törenine tüm bölgehalkını davet eden Anlayan inşallah önümüzdeki yıl da Öğrencilerimiz rahat bir şekilde barınma sorununu da çözmüş olacak ve Fatsa bu yurtla daha çok tercih edilen yerler arasında olacaktır dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.