Başkan'ın Özgeçmişi

2 yıl önce

BAŞKAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1983 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde dünyaya gelen İbrahim Etem Kibar, akademik kariyerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde başladı. 

Ziraat Fakültesi'nden başarıyla mezun olduktan sonra, tarım sektöründeki uzmanlığını geliştirmek adına Fatsa Ziraat Odası'nda tarım danışmanlığı görevine atandı.

2012-2015 yılları arasında Fatsa Ziraat Odası'nda gösterdiği başarılarla dikkat çekti. Aynı dönemde, Toprak Analiz Laboratuvarı'nın kuruculuğunu ve müdürlüğünü üstlenerek, tarımın temel unsurlarına dair önemli projelere imza attı.

2015 yılında Fatsa Ziraat Odası Başkanlık görevine seçilerek, tarım ve çiftçilikle ilgili alanlarda yönetim ve liderlik deneyimi kazandı. Görev süresince tarımın sürdürülebilirliği ve çiftçi hakları konularında çeşitli projeler yürüttü.

2015 yılında, Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin Türkiye Fındık Rekolte Tespit Komisyonu'nda komisyon üyesi olarak atanarak, 20 gün boyunca 16 il ve 130 ilçede gerçekleştirilen sayımlarla Türkiye fındık rekoltesinin belirlenmesine katkı sağladı.

2016 yılında, Ordu Yumurta Üreticileri Birliği'nin kuruluşunda kurucu başkan yardımcılığını üstlenen İbrahim Etem Kibar, 2017 yılında Ordu Ziraat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Fatsa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın ardından, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden aday olarak Fatsa Belediye Başkanlığı'na seçilen İbrahim Etem Kibar, evli ve iki kız evladı bulunmaktadır.