YENİ FATSA DEVLET HASTANESİNİN PROJE İHALESİ 2 MARTTA
24.02.2012

Yeni yapılacak olan Fatsa Devlet Hastanesinde istimlak işleri sona erdi ve proje aşamasına gelindi. Konuyla ilgili açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, mevcut hastanenin sadece Fatsa’ya değil bilindiği üzere bölgeye hitap ettiğini belirterek, bu sebeple bölgemize yakışır bir hastane olacağını söyledi. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Davut Erişmiş ile birlikte arsaya giderek incelemelerde bulundu.

Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Davut Erişmiş yapmış olduğu açıklamada emeği geçenlere teşekkür etti. Erişmiş; “Yeni Fatsa Devlet Hastanesi yapılacak olan arsanın üzerinde bulunuyoruz. Bu alanın şu anda kamulaştırma işlemi tamamlanmış olup 2 Mart 2012 tarihi itibari ile proje ihalesi de bitmiş olacak. Hastanemizin bu noktaya gelmesinde başta sayın bakanımız İdris Naim Şahin ve sayın vekilimiz İhsan Şener olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Artık yeni hastanenin önünde bir engel kalmadığını belirten Başkan Anlayan ise 5 yıldızlı otel ayarında bir hastane olacağını kaydetti. Başkan Anlayan daha sonra; “Aylardır sürekli konuşuluyordu. “Hastane nasıl yapılacak?Nereye yapılacak?” diye… En son mevcut devlet hastanemizin yanında ki bu araziye yapılmakta karar verilmişti. Tabi burası özel mülkiyet olduğundan dolayı istimlakı gerekiyordu. Bu sebeple en başta ; İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin beye teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. O’nun gerçekten sıkı takip ve desteğiyle Sağlık Bakanlığımız maliyeden aldığı 4 trilyonu buraya istimlak bedeli olarak gönderdi. O bedel ile burada 10 dönümlük alanın istimlakı yapıldı ve daha öncede 3 dönümlük bağış olmuştu. Bununla beraber mevcut olan devlet hastanemizin hemen yanında ilave olarak 13 dönümlük bir alan mevcut hastanemize kazandırılmış oldu. Şimdi istimlak işlemleri bitti ve burada çok fazla hissedar vardı. Gerçekten zorlu bir süreç oldu ama artık bu hafta itibari ile tapu işlemi tamamen bitmiş durumda. O sebeple ben başhekimimize her aşamada takipçiliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii ki kaymakam beyde bu aşamada bizi yalnız bırakmadı ona da çok teşekkür ediyorum. Şu an itibari ile kamuoyu ile gönül rahatlığı ile şunu paylaşabiliyoruz. Artık yeni hastanenin yapılacağı 13 dönümlük alanın istimlak ı tamamlanmış ve iş proje aşamasına gelmiştir. Bugünde sağlık bakanlığından almış olduğumuz haber ile inşallah 2 Mart’ta da proje ihalemiz yapılıyor. Artık projemiz start alıyor. Çünkü buraya sıfırdan yeni bir proje yapılacak. Tabi biz o aşamada başhekimimiz ile takip edeceğiz. Projenin mutlaka sağlık bakanlığı kriterleri var ama biz mevcut durumu biliyor ve birebir takip edeceğiz. Güzel bir proje olacağını bütün vatandaşlarımız bittiğinde görecekler. İnşallah 5 yıldızlı otel ayarında bir proje hayata geçecek. Vatandaşlarımız merakla bekliyorlardı artık Fatsa Devlet Hastanesinin başlaması önünde bir engel kalmamıştır. İstimlak bitmiş ve proje ihalesine de çıkılmıştır. Ben Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Fatsa’mız la beraber bütün bölgemize hizmet verecek bu hastanemizin bütün bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Tekrar emeği geçen başhekimimize, kaymakamımıza, milletvekilimiz ihsan beye ve bilhassa İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin beye şahsım ve bütün Fatsa’lı hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.