UMUT DERNEĞİNDEN SERGİ
09.06.2011Umut Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği Hüsn-Ühat ve Tezhip Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Kültür Sarayı’nda açılan serginin kurdelesini Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ile Fatso Başkanı Tayfun Karataş birlikte kestiler.

Hüsn-Ühat (güzel yazı yazma sanatı) ve Tezhip (yaldızlama sanatı) sanatının ecdadımızdan bize yadigar olarak kaldığı ifade edilen serginin açılışına yoğun bir katılım oldu. Tezhip ve hat çalışmalarıyla süslenen Kültür Sarayı’ndaki sergiye Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Davut Erişmiş de katıldı.

Başkan Hüseyin Anlayan ise açılışta yaptığı konuşmada, serginin Fatsa’da açılmasına vesile olan Umut Derneği başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutladı. Anlayan, “Böyle bir serginin Kültür Sarayımızda yapılmasının da ayrıca mutluluğunu yaşıyorum. Çünkü biz burayı yaparken her türlü sosyal ve kültürel merkez olacak dediğimizde maalesef kimse bizi anlamamıştı” dedi.

Kurdelenin kesilmesinden sonra Başkan Anlayan ve konuklar sergiyi gezdiler ve sanat eserlerini ilgi ve beğeniyle izlediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.