ULU ÖNDER ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI
10.11.2015

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. yılı tüm yurtta olduğu gibi Ordu’nun Fatsa ilçesinde de anıldı.
Gazi Mustafa Kemal’in Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle Fatsa’da ilk tören Hükümet Konağı önünde düzenlendi. Düzenlenen törene Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Garnizon Komutanı P. Yrb. Salih Gödek, Jandarma Komutanı Jn.Bnb. Halit Gülten, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Tören anıt önünde çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumun ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.
Anma programı daha sonra Fatsa Atatürk Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi tarafından Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda devam etti. Atatürk Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi Okul Müdürü Ömer Yahşi’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Daha sonra öğrenciler tarafından Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı orotorya gösterisi sunuldu ve sevdiği şarkılar seslendirildikten sonra program sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.