SU İSHALE HATTI TAMİRİ YAPILIYOR
07.12.2011Kurban Bayramı öncesi Arife günü ve Bayramın 1. günü aşırı yağmurlardan dolayı sel oluşması Bolaman ırmağı içersinden geçen su ishale hattını kırmıştı. İlçede aynı günlerde su sıkıntısı yaşatan bu arıza o dönemde acil olarak geçici olarak çözümlenmişti. Şimdi havaların iyi gitmesi ve ırmakta suyun azalması nedeniyle burada daha kalıcı bir çözüm üretmek için Belediye çalışma başlattı.

Irmak içersinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Aşrı yağmurlar su ishale hattımızı kopartmıştı. Bizde vatandaşlarımızı susuz bırakmamak için geçici çözümle ilçemize su vermiştik. Şimdi ırmakta su seviyesi azaldı ve ekiplerimiz hemen çalışmaları burada yoğunlaştırdı, tekrar aynı sorunu yaşamamak için Irmak içindeki su borumuzu 3 mt. ırmak altına gömerek burada kalıcı çözüm yoluna gidiyoruz.

İnşallah aynı sıkıntıyı tekrar yaşamayız, çünkü bu su kesintisi Kurban Bayramına denk geldiği için çok zor oldu, ama o zamanda ekiplerimiz 2 gün boyunca gece gündüz çalışarak ırmak ta çok yoğun su olmasına rağmen ilçeye su vermeyi başarmıştı. Ama bu geçici çözümdü şimdi kalıcı ve sorun yaşamamak için çalışmalarımızı yapıyoruz, gerekli önlemlerimizi aldık dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.