SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ÇOK BÜYÜK DESTEK VAR
07.08.2014

AK Parti 21, 22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ciddi anlamda büyük bir destek var” dedi.

AK Parti 21, 22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Fatsa ilçesinde yerel basın temsilcilerini ziyaretlerinde değerlendirmelerde bulundu. Eyüp Fatsa’ya Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Fatsa Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Erişmiş ve İbrahim Eroğlu ile Belediye Meclis üyeleri de eşlik ettiler. Eyüp Fatsa ilk ziyaret ettiği Güneş Gazetesi’nde yaptığı açıklamada, “Önceki seçimlerde insanlar çok kanaat belirtmiyordu. Bu seçimlerde insanlarımız kanaatlerini açık bir şekilde belirtiyorlar. Ordu ilimizin tüm ilçelerinde gezdik, değerlendirmeler yaptık. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ciddi anlamda büyük bir destek var. Ordu’da Türkiye ortalamasının yüzde 10 fazlası oy alacağını belirtmek istiyorum. İnşallah bu seçimlerden galip ayrılacağız” diye konuştu.
Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çok iyi tanıdığını belirten eski Milletvekili Fatsa, “Türkiye’de Ekmeleddin Bey’i en fazla bizim camiamız tanır. Bugün arkasından Türkiye’nin umudu, Türkiye’nin gururu diye lanse edip koşanların hiçbirisi Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tanımıyor. İlk defa Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyduktan sonra ismini duyan kişiler, sadece isim peşinden giderek siyasi taassupla oy verecekler. Hayatının çok önemli bir kısmını yurt dışında geçirmiş, yetişme mantalitesi olarak daha çok Orta Doğu eksenli bir devlet demokrasi kültürü var. Türkiye’deki demokratik ve siyasi refleksleri çok iyi anlamadığı, anlayamadığı gibi de konuşmalarından, yapmış olduğu faaliyet ve tavırlardan da bunu görüyoruz” şeklinde konuştu.
10 Ağustos tarihinde yapılacak olan seçimin tarihte ilk defa yapılacak olan bir seçim olduğunu belirten Fatsa şöyle konuştu: “Cumhuriyet tarihinde ilk defa böyle bir seçim yapılıyor. 5 bin yılık Türk tarihinde ilk defa bu millet kendi cumhurbaşkanını kendi iradesiyle seçecek. Tarihimiz açısından bizim için çok önemli bir yer kaydediyor. Bizim mevcut Anayasamız cumhurbaşkanına aşırı yetkiler veriyor. Bir de halkın seçtiği cumhurbaşkanı olduğu zaman arkasında çok büyük bir halk desteği olacak. Yapılacak olan seçimlerde hiçbir siyasi parti AK Parti de dahil o seviyede bir oy alamayacak. Bu önemli bir güçtür. Kabul etsek de etmesek de fiili olarak bu durum gösteriyor ki, sistem yarı başkanlık sistemine dönüşüyor. Sayın Başbakanımız da nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağı konusunda açık ve net bir şekilde her şeyi belirterek söylüyor. Anayasa’nın vermiş olduğu bütün yetkilileri milletten aldığı o büyük destekle sonuna kadar kullanacağını belirtiyor. Gece-gündüz milleti için çalışan ve yorulan, koşan, terleyen bir cumhurbaşkanı olacağını ifade ediyor.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.