RAMAZAN YARDIMI SÜRÜYOR!
28.07.2010


Fatsa Belediyesi bu yıl Ramazan ayı içersinde 1500 kişiye gıda yardımında bulunacak. Yapılacak yardımlar Fatsa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Yapılan Gıda yardımı hakkında açıklamalarda bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Fatsa Belediyesi olarak bu yılda mağdur vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunuyoruz. Paketlerimizle vatandaşlarımız özellikle bir aile çok rahatlıkla 1 aylık Ramazanlarını geçirebilirler. Çünkü yardımlarımız küçük paket ve poşetlerden oluşmuyor bunu özellikle belirtmek istiyorum dedi.

Ayrıca başkanlığımız döneminde kurulan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüyle Belediye sadece gıda yardımı değil birçok alanda da vatandaşlarımıza yardımcı oluyor dedi. Ramazan yardımları akşamları Belediye ekiplerince bizzat vatandaşlarımızın evlerine bırakılıyor. Böylece büyük bir izdiham da önlenmiş oluyor. Yardım yapılan aileler kesinlikle deşifre edilmeyecek diyen Başkan Anlayan onun için özellikle akşamları ve basına göstermeden yardımlarımızı yapıyoruz dedi.

Başkan Anlayan yardıma şuana kadar 1000 kişinin müracaat ettiğini belirtirken, özellikle yardım konusunda 2 konuda hassasiyet gösteriyoruz, bunun birincisi, gerçekten mağdur ise bu yardımı yapıyoruz. İkincisi de Fatsa`da ikamet eden mağdur ailelerimize yardımcı oluyoruz. Fatsa`da ikametgahı olamayan ailelilere kesinlikle yardım yapmıyoruz dedi.

Başkan Anlayan, bazı vatandaşlarımızda gerçekten mağdur ama bize müracaata gelemiyorlar, ya da gelmek istemiyorlar bunları da bizzat mahallerde meclis üyelerimizle, Muhtarlarımızla ve dostlarımızla tespit edip onlara da yardım yapıyoruz açıklamasında bulundu. Son olarak Anlayan, Ramazan ayının bütün Müslümanlara, hayırlı olmasını diliyor, inşallah hayırlısı ile idrak edip, o güzellikle de, o rahmet ve bereketiyle de, Ramazan Bayramına kavuşmayı arzu ve temenni ediyoruz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.