ORGANİZE SANAYİİ CANLANIYOR
05.12.2007

Fatsa Organize sanayi bölgesi son birkaç yılda açılan fabrikalarla canlanmaya başladı. Organize sanayi bölgesine giden Fatsa Organize sanayi heyeti yapılan ve inşaatı devam eden fabrikaları gezerek incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisine Fatsa Kaymakamı M. Selman Yurdaer, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Ticaret Odası Başkanı Fahri Tanrıkulu, Fatsa Organize sanayi Müdür Akif Beşik, Fatsa Özel İdare Müdürü Neşat Cep, Şoförler Cemiyeti Başkanı Mesut Bıçakcı katıldılar.

İlk olarak Muhterem Aydına ait Kontrplak fabrikasını gezen heyet daha sonra sırasıyla DDM Kadıoğlu Ambalaj, Kil fabrikası, Tanrıkulu şirketini gezdiler. Buralar faaliyette olan fabrikalar daha sonra inşaatı devam eden fabrikalar gezildi.

İnşaatı süren Fatsa`ya yeni gelen Milteks tekstil (PUMA) inşaatında şirket yetkililerinden bilgi alan heyet daha sonra kısa bir açıklamada bulundu. Heyet yaptığı açıklamada; bugün Kaymakam Beyin başkanlığında Organize sanayi toplantımız vardı. Toplantıda Organizeden yeni yer isteyen şirketler vardı. Onların durumunu ve yer alıp yatırım yapmayan şirketlerin incelemelerini yaptık. Yer alıp da çalışma yapamayan şirketlerden yerleri geri alacağız yeni talepleri de kısa sürede net ilendireceğiz. Ciddi olduğuna inandığımız her şirkete kapımız açık önemli olan kısa sürede faaliyete geçmesi ekonomimize ve Fatsa`ya iş konusunda istihdam sağlamasıdır. Bu düşüncelerle çalışmaları yerinde görelim dedik.

Organize sanayi bölgemizin son yıllarda canlanması bizleri de mutlu ediyor. Yapılan fabrikalar şimdiden bacaların tütmesini sağladı. Ama bu yeterli değil daha birçok yatırımcımızı Fatsa`da görmek istiyoruz. Bizler heyet olarak her ciddi yatırımcının yanındayız açıklamasını yaptılar. Daha sonra heyet organize sanayi bölgesinden ayrıldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.