ÖĞRENCİLERİN İTFAİYE ZİYARETİ
12.04.2012

Fatsa Şehabettin Harput İlköğretim Okulu müdürü, idarecileri, öğretmen ve öğrencileri Fatsa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ziyarette ilk olarak itfaiye müdürlüğünün görev ve yetkileri anlatıldı daha sonra öğrencilere uygulamalı olarak itfaiye müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalar gösterildi. Özelikle öğrencilerin dikkatini kurtarma aracı ve merdivenli itfaiye arabası çekerken çocuklar merdivenli itfaiye arabasının sepet kısmına çıkarak kuşbakışı yaptılar. Daha sonra itfaiye personeli tarafından kurtarma aracında ki makine ve teçhizatların ne işe yaradığı uygulamalı olarak gösterildi. İtfaiye Amiri Mehmet Yavuz yaptığı açıklamada; "Minik kardeşlerimiz bizleri ziyarete geldiler. Bu ziyaret bizleri de memnun etti. İtfaiyecilik çok kolay bir meslek gibi görülse de hayati önem taşıyan, can ve mal güvenliğimizi korunmasında en büyük rolü üstlenmektedirler" dedi.

Okul idarecileri ve öğretmenleri Fatsa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.