KURSİYERLER SERTİFİKASINI ALDILAR
23.01.2012

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR ortaklığında kurulan Dikiş Operatörlüğü Kursunun sertifika töreni gerçekleşti.

Fatsa İlçe Kütüphanesi Toplantı Salonunda gerçekleşen sertifika törenine Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, İŞKUR Ordu İl Müdürü Mehmet DÖKTÜR, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Atilla Yiğit, kursiyerler ve kursiyer yakınları katıldı.
Törende önce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş söz alırken, kursiyerlerin eğitim sürecini başarı ile tamamladıklarını söyledi. Daha fazla kurs açarak daha fazla kişiye iş imkânı sağlamak istediklerini de belirten Başkan Tayfun Karataş, kursiyerlere belgelerinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, kürsüye çıktığında protokolü ve kursiyerleri selamladıktan sonra Fatsa Ticaret ve Sanayi Odasının açmış oldukları kursların çok faydalı olduğunu belirtti. Tüm kursiyerlere hayırlı olsun temennisinde bulunan Başkan Anlayan, “Herkes kolay yoldan iş sahibi olmak istiyor. Bizlere de birçok defa iş talebi geliyor ve soruyoruz, ‘Ne iş yaparsın?’ diye… Aldığımız cevap ise ‘Her işi yaparım’ oluyor. İş imkânı sunduğumuzda ise beğenilmiyor! ‘O işi yapamam, bana göre değil’ gibi sözler duyuyoruz. Sizler bu konuda şanslısınız çünkü yapacağınız işin eğitimini aldınız. Almış olduğunuz sertifikalar ile sizler her işi yapan değil, bir işi en iyi yapan oldunuz. Dolayısıyla bizim aradığımız kişiler oldunuz. Üstüne basa basa söylüyorum bizim problemimiz işsizlik değil. Bizim problemimiz kalifiye eleman eksikliği! Bu konuda İŞKUR Müdürümüze de teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimize, belgeleri ve işleri hayırlı olsun. Allah utandırmasın diyorum ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Fatsa’ya yatırım yapan iş adamlarına da değinen Başkan Anlayan; “Bir yatırımcı Fatsa’ya yatırım yapmayı arzu ettiğinde o’na dört elle sarılarak buradan vazgeçmemesi için hep beraber çalışıyoruz. Ya da bir yatırımcı yer arıyormuş diye duyduğumuzda, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kapısına gidiyoruz. Tüm bu çabalarımız Fatsa’ya yatırım yapılsın diye… Organize Sanayide ki bu yatırımlardan dolayı bugün geldiğimiz noktada elbette ki haklı gurur yaşıyoruz. Şunu da söylemek istiyorum ki bu şekilde yatırım yapmak isteyip vazgeçenlerde olmadı değil ama bu durumlarda bile hayal kırıklığı ya da heyecan kaybımız olmadı. Çünkü orada yapılanları gördükçe yatırımların geleceğini biliyorduk. Amacımız yatırım yapmak isteyenlere ev sahipliği yapmaktır. Burada en büyük alkışı yatırımcılar hak ediyor. Fatsa’da yüzlerce kişiye iş imkânı sağlayan değerli yatırımcılarımıza Fatsa adına buradan teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyor, hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.