KÜLTÜR SARAYINDA ÇOCUKLARA YILBAŞI EĞLENCESİ
02.01.2012Ordu Çocuk Yuvası ve Ünye Sabancı Çocuk Yuvası’nın Fatsa’da düzenlediği ve Vali Orhan Düzgün’ün de katıldığı programda kimsesiz çocuklar yeni yıla eğlenerek girdiler.


Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda kimsesiz çocuklar onuruna düzenlenen geceye Ordu Valisi Orhan Düzgün eşi Gül Düzgün ile birlikte katılırken Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir ve eşleri, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’da hazır bulundular. Program Ordu Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Yıldırım’ın konuşmasıyla başladı. Ardından Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ da bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından Ordu Sabancı Çocuk Yuvası çocukları halk oyunu gösterilerini oynadılar. Daha sonra minikler bale gösterisi sundular. Bale gösterisinden sonra Emre Demir, Ebru Canbay yeni yıl dileklerini söylediler. Yeni yıl dileklerinin sunulmasının ardından yöresel kına gecesi canlandırıldı.


ÇOCUKLAR PASTAYI VALİ DÜZGÜN İLE BİRLİKTE KESTİLER


Programda Ordu Valisi Orhan Düzgün sahneye getirilen pastayı kimsesiz çocuklarla birlikte kesti. Ordu Valisi Orhan Düzgün 2012 yılına girerken kimsesiz çocuklarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Ünye ve Ordu çocuk yuvalarında kalan çocuklarımızın Fatsa’daki bu buluşma gecesi gelecekte de güzel arkadaşlıklar kurulmasına vesile olacak. Fatsa’da da bir Sevgi Evi’nin yapılacak olması burada da bir çocuk yuvasının olmasına vesile olacak. Bu bakımdan Fatsa Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza birkaç tavsiyelerim de olacak. Çocuklarımızın hepsi okuma çağında. Çocuklarımız günde 15 dakikasını okumaya verirse gelecekteki okul yaşantılarına da büyük katkısı olacak. Ben 2012 yılının çocuklarımıza başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Vali Düzgün’ün konuşmasından sonra kimsesiz çocukların tümüne çeşitli hediyeler verildi ve program müzik eğlence programı ile devam etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.