HALK EĞİTİMDEN MUHTEŞEM SERGİ
06.06.2012

Fatsa İlçe Halk Eğitimi Merkezi’nce düzenlenen kursların yıl sonu sergisi açıldı.

Fatsa İlçe Halk Eğitimi Merkezi önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kursiyerlere belge verildi. Fatsa İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Celal Acar "2011 – 2012 eğitim yılı içerisinde çeşitli kurslar açtık. 192 Okuma-Yazma kursu, 136 sosyal ve kültürel olmak üzere değişik alanlarda da kurslarımız oldu" diye konuştu.

Yıl boyunca Halk Eğitim Merkezi’nde 411 kursun açılmış olduğuna değinen Acar, bunların başında makine, el nakış, tel kırma ve yağlıboya olduğunu ifade etti. Kursiyerler yıl boyunca öğrendiklerini açılan sergide sergileme fırsatı buldular.

Açılış kurdelesini Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Fatih Çetin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Demiröz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit kesti. Makine, el nakış, tel kırma ve yağlıboyadan oluşan ürünler ziyaretçiler tarafından hayranlıkla izlendi. Sergilenen ürünleri gezen protokol, kursiyerlerden nasıl yapıldığına dair bilgiler de aldı. Kursiyerler ise el emeği ürünlerini sergilemenin gururunu yaşadılar.

Program ikramlarla son buldu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.