FATSALI TİYATROSEVERLERCE İLGİYLE İZLENDİ

1 Aralık 2022
FATSALI TİYATROSEVERLERCE İLGİYLE İZLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun (OBBKT) hazırladığı yeni sezon oyunu Radyo-yu Hümayun, Fatsalı tiyatro severler için sahnelendi. 

RADYO-YU HÜMAYUN, FATSALI TİYATRO SEVERLERCE İLGİYLE İZLENDİ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun (OBBKT) hazırladığı yeni sezon oyunu Radyo-yu Hümayun, Fatsalı tiyatro severler için sahnelendi. 

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen tiyatro gösterisini Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva’da izledi. 

 

OYUNCULARI TEBRİK ETTİLER

 

1910 yılında radyonun icadı bahanesiyle evin kızına aşık olan gençlerin hikayesini anlatan ve bu sürede yaşanan maceraların anlatıldığı tiyatro gösterisi Fatsalı tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı. Tiyatronun sonunda Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva sahneye çıkarak ve oyunculara çiçek takdiminde bulunarak tebrik ettiler.

 

“ÇOK GÜZEL BİR OYUN İZLEDİK”

Çiçek takdiminden sonra bir konuşma yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Karadeniz tiyatrosunun bu güzel oyununda bir araya geldik. Tiyatro eleştirmenleri oyunda eleştirmeye mutlaka bir şey bulur dediler tabii bir tiyatro eleştirmeni değiliz ama programın içerisinde en ufak eleştirilecek bir hata bulamadık. Bu güzel oyundan dolayı Fatsalılar adına teşekkür ediyorum. Bizlere bu imkanı sunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler'e ayrıyeten teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletiyoruz. Bir sonraki oyunu da heyecanla bekliyoruz. Oyunu bekliyoruz dedim ama o oyunda da salon almayacaktır diye düşünüyorum. Ek takviyelerle birlikte salonu 1.5 katına çıkartıp seyircilerden oyunculara enerji vermeye katkıda bulunabiliriz. Tiyatro severlere de bu kadar emeği boşa çıkarmadıkları için salonu doldurdukları için tiyatrocularımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“FATSA’DAN ÇOK GÜZEL İLGİ GÖRDÜK”

 

OBBKT ekibinin başarılı oyuncularından müzik öğretmeni Ayşe Türkmen Aktaş ise Fatsa'da müthiş bir seyirci ile karşılaştıklarını ifade ederek, “Bize oyunda enerjimizi veren seyircilerin olumlu tepkileri mükemmeldi. Çok güzel bir akşam geçirdik. 1910 yılında radyonun icadı bahanesiyle evin kızına aşkını bir şekilde dile getiren Mehmet'in, Hayri'nin, Kenan'ın hikayesi sahneledik diyebilirim. Radyonun icadı süresince yaşadıkları bir takım maceralar seyircimize eğlenceli zamanlar geçirtti. 

“ÇOK KEYİFLİ EĞLENCELİ MÜZİKAL TADINDA NEFİS BİR TİYATRO GÖSTERİSİ SEYRETTİK”

 

Tiyatro izleyenlerden Şule Kibar’da, “Çok yorgundum, tiyatroya geleyim mi gelmeyeyim mi diye çok mücadele ettim. Oyuncular arasında İlker'i çok severim. Onun oyunu için geldim ama diğer arkadaşlar da hepsi birbirinden güzel oyun sahnelediler. Çok keyifli eğlenceli müzikal tadında nefis bir tiyatro gösterisi seyrettik.” şeklinde konuştu.