MELİH KOÇ ANAOKULU’NUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

20 Mayıs 2024
MELİH KOÇ ANAOKULU’NUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  1. Dönem Ordu Milletvekili Eczacı Müjdat Koç’un evladı merhum Melih Koç’un adına Koç ailesi tarafından yaptırılan Melih Koç Anaokulu’nun açılışı gerçekleşti.

Açılışa Ordu Valisi Muammer Erol, İlçe Kaymakamı Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Başkanı Yasin Sarıçiçek katılım sağladı.

“MELİH KOÇ’UN İSMİ, BU GÜZEL EĞİTİM YUVASINDA YAŞAYACAK”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar açılış konuşmasında, “Bizim de çok sevdiğimiz kıymet verdiğimiz Melih Koç’un adını yaşatma anlamında bu güzel eğitim kurumunun açılışında sizlerle beraber olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Melih kardeşimiz kişiliğiyle, insanlığıyla, sosyalliğiyle gerçekten toplumda örnek olacak çevresinde de çok sevilen bir kardeşimizdi. Aramızdan erken ayrılması bir taraftan bizleri çok üzdü ama diğer taraftan ailesi onun ismini yaşatma anlamında başta kütüphane olmak üzere, konferans salonu olmak üzere bu günde çok önemli bir eğitim yatırımı anaokulu olmak üzere onun ismini yaşatmak noktasında bir çok hayır kapılarını onun adına açtı. Melih Koç’un ismi, bu güzel eğitim yuvasında yaşayacak, çocuklarımızın geleceğine ışık tutacak ve onların eğitim yolculuğuna umut olacak. Böyle önemli bir projeyi hayata geçiren Koç ailesine, bu anaokulumuzda yetişecek çocuklarımız ve hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Merhum Melih Koç’a Allah’tan rahmet diliyor, ailesine sabırlar diliyorum.” dedi.

“MELİH’İMİZ ADINA 2 OKUL KÜTÜPHANESİ, 1 KONFERANS SALONU VE 1 TANE ANAOKULU YAPTIRDIK”

Konuşmasında duygularına hâkim olamayan Müjdat Koç, “Bugün Melih’imizin doğum günü. 3 senedir kutlayamıyoruz daha da kutlayamayacağız. Kendisi herkese karşı iyi niyetli ve merhametliydi. Gözlerinin içi gülerdi. O çok özel biriydi. Evladımız adına ilk etapta Fatsa’mızda 2 okul kütüphanesi, mezun olduğu Dumlupınar Okuluna konferans salonu yaptırdık. Daha sonra da bu güzel Anaokulunu yaptırmak nasip oldu. Evladımızın vefatının bu hayırlı hizmetlere vesile olmasından dolayı çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Genel ile ilgili diğer haberler