FATSALI ÖĞRENCİLER 10 KASIM'I ANITKABİR'DE YAŞADI

11 Kasım 2022
FATSALI ÖĞRENCİLER 10 KASIM'I ANITKABİR'DE YAŞADI

Fatsa Belediyesi okullarında başarılı olan 90 öğrenciyi 10 Kasım Atatürk’ün Anma günü vesilesi ile Ankara’ya gönderdi.

FATSALI 90 ÖĞRENCİ 10 KASIM’I ANITKABİR’DE YAŞADI

Fatsa Belediyesi okullarında başarılı olan 90 öğrenciyi 10 Kasım Atatürk’ün Anma günü vesilesi ile Ankara’ya gönderdi.
Fatsa’da ki lise düzeyindeki 14 okuldan seçilen 90 öğrenciyi Ankara’ya Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar bizzat uğurladı.
Ankara’ya varır varmaz ilk olarak ilk mecliste saygı duruşunda bulunan Fatsalı öğrenciler daha sırasıyla Kurtuluş Savaşı Müzesi 1.TBMM binası, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ziyarette bulundular. Günün son ziyaretini Anıtkabir’e gerçekleştiren Fatsalı öğrenciler burada Atatürk mozelesini gidip saygı duruşunda bulunduktan sonra Atatürk’ün eşyalarının bulunduğu müzeyi ziyaret ettiler. Anıtkabir bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Fatsa’ya geri dönüş yoluna çıkan öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadıklarını ifade ettiler.

“ECDADIMIZI TANIMAK NESİLLERİN EN ÖNEMLİ GÖREVLERİNDEN BİR TANESİDİR”

Düzenlenen Anıtkabir gezisi ile ilgili konuşan Fatsa Belediyesi Kültür Müdürü Cevat Erbil “Geçmişimizi kültürümüzü ecdadımızı atalarımızı tanımak nesillerin en önemli görevlerinden bir tanesidir. Nesilleri de buna ulaştırmak bizim görevimizdir. Öğrencilerimizi 10 Kasım'da Ankara’ya özellikle getirmemizin nedeni dalga dalga gelen insan seyrini o birlikteliğin öğrencilerimizin hissetmesini sağlamaktır ve bu duygular içerisinde geçmişten günümüze Atamızın sadece demokrasiyi değil tarihimizde inşa eden bir takım algılayabilmeleri için Anadolu medeniyetleri müzesine getirdik.” dedi.
Öğrencilerden Göktuğ Sala ise, “Bizi buraya getirdiği için Başkanımız İbrahim Etem Kibar'a çok teşekkür ediyoruz. Buradaki atmosferi bize tattırdığı için çok mutlu olduk. Atamızın huzuruna çıkmaktan çok memnun olduk. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ilk meclisi gezdik. Gerçekten güzel bir yer çok mutluyuz.” diye konuştu.
Melike Ezim’de, “Daha önce Ankara'ya gelme fırsatım olmamıştı böyle özel bir günde burada olduğum için çok mutluyum.” derken, İkra Güzeldemirci ise, “Başkanımız İbrahim Etem Kibar'a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İlk defa Anıtkabir'i görme fırsatı buldum. Çok mutluyum bu duygu paha biçilemez ve herkesin bu duygu tatmasını isterim.” şeklinde konuştu.Genel ile ilgili diğer haberler