FATSA ORGANİZE SANAYİ YOLU KONFORLU ASFALTINA KAVUŞUYOR

29 Mayıs 2023
FATSA ORGANİZE SANAYİ YOLU KONFORLU ASFALTINA KAVUŞUYOR

Fatsa’nın en önemli istihdam kapılarından olan Organize Sanayi Bölgesi’nde 2.7 kilometrelik yolu genişletme, alt yapı ve zemin kazısının ardından konforlu sıcak asfalt serimine başlanıldı ve bu çalışmanın bir hafta içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 

Organize Sanayi Bölgesi yolunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, buradaki sıcak asfalt çalışmalarının bir hafta içerisinde tamamlanacağını belirterek, “Fatsa’mızın ve Ordu ilimizin en önemli istihdam kapılarından biri olan Fatsa Organize Sanayi bölgemizdeki asfalt yol çalışması Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile başladı ve devam ediyor. Bir hafta sürecek olan çalışma sonucunda Fatsa Organize Sanayi Bölgemizin özellikle ana yolundan her gün 10-12 bin civarında geçen vatandaşımızın çok konforlu bir ulaşım ağına ulaşmış olacak.” dedi. 

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”

 Organize Sanayi Bölgesi’nin en önemli  sorunlarından bir tanesi olan yol sorununun yapılan çalışma ile sona ereceğini ifade eden Başkan Kibar, “Daha önce yine Sayın bakanımızın talimatlarıyla Organize Sanayi Bölgemizdeki doğalgaz sorunu çözülmüştü ve bugün  doğalgazın Organize Sanayi Bölgesine ulaşması ile birlikte yüzde 30'un üzerinde bir tasarruf sağlanıyor. Bu tasarrufla birlikte yatırımcılarımız yeni yatırımlara yöneliyor. Fatsa Organize Sanayi Bölgemiz her geçen gün büyüyor. Ben şehrimizdeki her bir yatırımda büyük bir hassasiyetle elini hiçbir zaman Fatsa'mızdan çekmeyen Sayın Bakanımıza tüm Fatsalı hemşerilerim adına teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Genel ile ilgili diğer haberler