FATSA'NIN TARİHİ GEÇMİŞİNDEN İZLER KİTAPLAŞTIRILDI

25 Mart 2024
FATSA'NIN TARİHİ GEÇMİŞİNDEN İZLER KİTAPLAŞTIRILDI

Fatsa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Fatsa'nın köklü tarihini ve geçmişini kültürel değerlerini bilimsel metodlar ortaya çıkartarak kamuoyunun bilgisine sunmak amacıyla Kültür yayınları kitaplaştırıldı. 

Bu kültür yayınlarından ilki Fatsa ve Yöresi Tarihi isimli Kitapla başladı. Ayrıca Fatsa Belediyesi Kültür yayınları yayınları içerisinde Müslüman Bilim Atlası ile bilime hizmet etmiş köklü medeniyetin tanıtımı da yapıldı. Müdürlük tarafından son iki yılda Beste ve Notaları ile Fatsa Türküleri, Fatsa Kültür ve Turizm Rehberi, Fatsa Turizm Taritası, Fatsa Cıngırt Kayası, Fatsa Nüfus Defteri, Fatsa Yöresi ve Tarihi, Müslüman Bilim Adamları Atlası, Yüzey Araştırmaları Işığında Fatsa isimli kültür yayınları kitaplaştırıldı. 

Belediye başkanı İbrahim Etem Kibar, "Bu çalışmalarımızla Fatsa'mızın zengin kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmayı ve şehrimizin tanıtımını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Geçmişimize ışık tutan bu kıymetli çalışmaların yapılmasında emeği geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Cevat Erbil'e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Genel ile ilgili diğer haberler