FATSA LİSESİ İSMİ İÇİN BAŞKAN KİBAR'DAN MÜJDELİ HABER

4 Haziran 2024
FATSA LİSESİ İSMİ İÇİN BAŞKAN KİBAR'DAN MÜJDELİ HABER

NECİP FAZIL KISAKÜREK ANADOLU LİSESİ İSMİ GENÇLİK MERKEZİ’NE VERİLİYOR FATSA LİSESİ İSMİ ESKİ ÜNVANINA KAVUŞUYOR

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, kamuoyunda büyük yankı uyandıran bir talebe kayıtsız kalmadı. Bugün yapılan Haziran ayı meclis toplantısında Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi isminin yeni yapılan Gençlik Merkezi’ne verilerek Fatsa Lisesi’nin Fatsa Lisesi olarak eski ünvanına kavuşması için çalışma başlatılması kararı alındı. 

 Fatsa Lisesi'nin isminin 10 yıl önce Necip Fazıl Kısakürek olarak değiştirilmiş olmasına rağmen, mezunlar arasında ve geniş Fatsa halkı arasında yoğun bir istekle karşılanan "Fatsa Lisesi" isminin tekrar geri iade edilmesi talebi, Başkan Kibar'ın dikkatini çekti.

NECİP FAZIL İSMİ GENÇLİK MERKEZİ’NE VERİLECEK

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Haziran ayı meclis toplantısında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile konuşup ne yapabiliriz dedik. Sonrasında konunun İl Müdürlüğünde ve ardından Bakanlıkta onaylanarak karara bağlanabileceğini düşündük. Gerekli hazırlıkları yaptık ve almış olduğumuz meclis kararı ile birlikte konuyla ilgili sonuç alacağımızı düşünüyorum. Necip Fazıl Kısakürek isminin ise yeni yapmış olduğumuz Gençlik Merkezi’ne çok yakışacağını düşündük ve bu ismin şehirde başka bir kuruma verildiği takdirde Necip Fazıl Kısakürek isminin Fatsa Lisesi olarak değiştirilmesinin uygun görüleceği kararına vardık. İnşallah yeni eğitim öğretim yılında Fatsa Lisemizin eski ünvanına kavuşması için gerekli çalışmayı tamamlamış olacağız. 

ŞEHİRDE DUYULUR DUYULMAZ HEYECAN OLUŞTURDU

Bu adımın, Fatsa'nın tarihine ve toplumsal hafızasına önemli bir katkı sağlayacağını belirten Başkan Kibar, "Eğitim kurumlarımızın isimleri, toplumun ortak değerlerini yansıtmalıdır. Fatsa Lisesi'nin ismi, bu kentin ve insanlarının kimliğine uygun olarak var olmalıdır. Bu süreçte, Fatsa halkının ve mezunlarımızın görüşlerini alarak, en doğru kararı birlikte vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Başkan Kibar'ın bu açıklamasıyla birlikte, Fatsa'da büyük bir heyecan ve memnuniyet yaşanırken, Fatsa Lisesi'nin isminin geri iade edilmesi için başlatılan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi.

Genel ile ilgili diğer haberler