FATSA KIRSALINDA 4.5 AYDA 7 MAHALLEDE 430 METRE TAŞ DUVAR YAPILDI

22 Mayıs 2023
FATSA KIRSALINDA 4.5 AYDA 7 MAHALLEDE 430 METRE TAŞ DUVAR YAPILDI

Fatsa kırsalında coğrafi konumu itibariyle heyelanlar nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşayan mahallelere Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri taş duvar yaparak yolları daha güvenli hale getiriyor. 

  Bu kapsamda Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri 2023 yılında Ilıca, Kayaköy, Küpdüşen, Uzundere, Hacıköy, Aslancami, Kavraz mahallelerinde 430 metre taş duvar çalışması gerçekleştirdi. Yusuflu mahallesinin Şeker mevkiinde ulaşım sağlanan yolun sıkıntılı olan bölümünde de taş duvar çalışmalarına başlanıldı. Taş duvar yapım çalışmaları kısa sürede tamamlanarak, vatandaşlara daha güvenli bir ulaşım sağlanmış olacak. 

“YOLLARI TAŞ DUVARLARLA EVLADİYELİK BİR HALE GETİRİYORUZ”

Şehrin geleceğini şekillendirecek projelerin yanı sıra, görsel ve estetik görünüm sağlayan çalışmalara da büyük önem verdiklerini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “İhtiyaç olan bölgelerdeki sorunları hızlı bir şekilde gideriyoruz. Dik ve engebeli olan arazi şartlarının olduğu bölgelerde, özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının ulaşım hizmetlerini aksatmaması için yolların kenarlarına taş duvar ve betonarme duvar inşa ediyoruz. Sık sık heyelan yaşanan ve dere yatağının yer aldığı bir konumda bulunan mahallelerimizde hummalı bir çalışma yürüten ekiplerimiz, genişletme çalışması yaptığı yolları taş duvarlarla evladiyelik bir hale getiriyor.” dedi.

Genel ile ilgili diğer haberler