FATSA'DA PAZARCI ESNAFINA BROŞÜRLÜ UYARI

5 Eylül 2023
FATSA'DA PAZARCI ESNAFINA BROŞÜRLÜ UYARI

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kapalı Pazaryeri’nde bulunan esnaflara tezgahlarını kaldırdıktan sonra bulundukları alanı temiz bırakmaları, atıklarını çöp poşetlerine koymaları anlatılarak hep sözlü hem de broşürlü uyarılarda bulunuldu.

  Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva konuyla ilgili yaptığı açıklamada pazarcı esnafının pazaryerinin kapanış saati olan 21:00 itibarıyla tezgahlarını kaldırmış olmaları gerektiğini belirterek, “Kurallara uymayan pazarcı esnafları tespit edilerek Kabahatler Kanununa göre ceza-i işlem uygulanacak” dedi. 

 Fatsa’da Pazartesi günü büyük Kapalı Pazar’ın yanı sıra, “Salı günü Evkaf mahallesinde, Perşembe günü Kurtuluş mahallesi Reşadiye Caddesinde, Cuma Günü Yalıköy mahallesinde, Cumartesi ve Pazar günü Sakarya Ortaokulu mevkiinde Pazar kurulduğunu ifade eden Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, “Fatsa nüfus olarak her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Buna bağlı olarak da haftanın 6 günü Pazar kuruluyor ve büyük bir yoğunluk oluşuyor. Akşam saatlerinde Pazar dağıldığında esnafların bıraktığı çöpler yüzünden bir görüntü kirliliği oluşuyor. Biz de bu anlamda pazarcı esnafımıza yönelik Zabıta Müdürlüğümüz eşliğinde uyarılarımızı yaptık. Esnaflarımıza bulundukları alanı temiz bırakmaları ve çevre kirliliğine karşı duyarlı olmaları gerektiğinin önemini anlattık" dedi.

Genel ile ilgili diğer haberler