FATSA BELEDİYESPOR’DA HEDEF 2.LİG

7 Eylül 2023
FATSA BELEDİYESPOR’DA HEDEF 2.LİG

Fatsa Belediyespor antrenmanını ziyaret eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Takımımızın bu yıl 2. Lig hedefimiz yolunda çok başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum.” dedi.

 Antrenman sırasında Kulüp Başkanı Üzeyir Erdoğan antrenman sonrası ise Teknik Direktör Murat Parlak’dan takımın son durum hakkında bilgiler alan Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR, “2.LİG YOLUNDA DESTEĞİMİZ TAM”

Fatsa Belediyesporun bu yıl Üzeyir Erdoğan Başkanın öncülüğünde çok iddialı bir kadro kurduğunu belirten Başkan Kibar, “Başkanımızdan çok faydalı bir kamp dönemi geçirdiklerini öğrendim. Gerek transferler gerekse kamp dönemi çok başarılı geçti. Biz de Fatsa Belediyesporumuzun hafta sonu oynayacağı maç öncesinde son antrenmanı izlemeye geldik. Takımız gerçekten sezona hazır diyebiliriz. İnşallah bu yıl 2.Lig hedefimiz yolunda çok başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum çünkü Üzeyir Başkanımız ve yöneticilerimiz Başkanımız her dakikasını Fatsa Belediyespor'la geçiriyor.” dedi.

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR, “BAŞARI İÇİN TAKIM RUHUNUN EN ÜST SEVİYEDE OLMASI LAZIM” 

Futbolda başarının yakalanması için öncelikle alt yapının ve tesisleşmenin tamamlanması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Sonrasında ise takım içerisinde aile ruhunun, takım ruhunun en üst seviyede sağlanması gerekiyor. 4 yıldır Fatsa Belediyesporumuzun en büyük hedefi Adem Bekar başkanımız öncülüğünde takımı ligde tutmaktı. Bunun gayreti içerisinde mücadele verdiler ve bu hedefimize ulaştık diyebiliriz. Çünkü futbolun sürdürülebilir olması açısından kaynakların da sürdürülebilir olması lazım. Zor ekonomik şartlarda bu ligde play off oynamaya kadar takımın ligde kalması da başarılı sayılabilecek bir durumdu. Çok kıt imkanlarla takımımız ligde kaldı.” diye konuştu. 

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR, “SEZON BOYUNCA ÇOK KEYİFLİ MAÇLAR İZLEYECEĞİZ”

Bu yıl Üzeyir Erdoğan Başkanın takıma sağlamış olduğu kaynaklar ve bütçeyle beraber 2.Lig hedefi koyduklarını söyleyen Başkan Kibar, “İnşallah bizde destekçileriyiz. Yönetim de başkanımız da gece gündüz demeden her mesaisini Fatsa Belediyespor harcıyorlar. İnşallah sezon boyunca çok keyifli maçlara ev sahipliği yapacak bu stadımız ve biz de taraftarlarımızla birlikte deplasmanda inşallah takımımızı yalnız bırakmayacağız. Fatsa Belediyesporumuzun uzun yıllardır hasreti olan 2.Lig  yolundaki bu güzel sezonda ben tüm takımımıza başarılar diliyorum. Gece gündüz işinden gücünden, ailesinden mesaisini ayırarak burada mesai veren tüm yönetim kurulu üyelerine ve başta başkanımıza da ayriyeten teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu. 

FATSA BELEDİYESPOR KULÜP BAŞKANI ÜZEYİR ERDOĞAN “İDDİALI BİR TAKIM KURDUK”

Fatsa Belediyespor Kulüp Başkanı Üzeyir Erdoğan ise ilk maçın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “İddialı bir takım kurduk. Ligde inşallah hedefimiz 2.Lige çıkmak dedik. Takımımıza şimdiden başarılar diliyorum. Takımımız antrenmanlarını yakından takip ediyoruz. Çok hırslı ve çok iddialı. Hocamıza, takımımıza güveniyoruz. İnşallah Fatsa Cumartesi günü tek yürek olacak. Taraftarlarımızı ve sporseverlerin hepsini de bu coşkulu ilk maçımıza herkesi bekliyoruz. İlk maçı da ücretsiz yaptık. İnşallah bundan sonra da ara ara böyle sürprizler güzellikler yapmayı düşünüyoruz. Bayanlara özel bir alanla alakalı bir çalışmamız olacak. 

FATSA BELEDİYESPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ MURAT PARLAK “HEP İLK 6 İÇERİSİNDE OLACAĞIZ BU KADAR İDDİALIYIM”

Fatsa Belediyespor Teknik Direktörü Murat Parlak’da bir açıklama yaptı. Heyecanlı olduklarını ifade eden Teknik Direktör Parlak, “Umudumuz fazlasıyla var. Beklentimiz fazlasıyla var. Umarım Fatsa'ya layık bir takım kurmuşuzdur. Bunu Cumartesi günden itibaren bütün sezon boyunca göstermek için gayret edeceğiz. Bu lige kesinlikle hazırız. Bu ligin ilk altısı içinde olacağımıza eminim hiç bir şüphem yok. Bunu ilk 6'nın içerisinde neresi olur? 1.mi olur, 3. mü olur, 5 mi olur? Bunu futbolun içindeki dinamikler belirleyecek. Biz sezon boyunca bu playoff’un içinde olmak istiyoruz. Orada kalmak istiyoruz ve mümkünse en tepede olmak istiyoruz. Sezon başından beri söylüyorum. Şimdiden her maçımızı kazanmak için oynayacağız. Her yerde dik oynayacağız. Kimseye eyvallah etmeyeceğiz.” dedi.

FATSA BELEDİYESPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ MURAT PARLAK “BU SENE HER TÜRLÜ ZİRVEYE OYNAYACAĞIZ”

Sezon boyunca her şeyin sahada belli olacağını sözlerine ekleyen Teknik Direktör Murat Parlak, “Er meydanı sahadır, saha da göreceğiz. Kim çok para harcamış, kim daha iyi tak yapmış hep beraber göreceğiz burada. Ama Fatsa ruhunu taşıyan, sahaya yansıtan bir takım olacağına kimse şüphe etmesin. Bir çok takım var çok ciddi paralar harcayan yıllardır bu ülke de ama önemli olan birlikteliktir. Yani o ruhu gerçekten sahaya yansıtabilmektir. Ben bu konuda iyi olduğumu düşünüyorum. Yani geçmiş dönemde yaptıklarımız ortadadır. Takımları nerelerden alıp nerelere çıkardığımız ortadadır. Burada da öyle veya böyle 5 senedir ligin dibinde olan bir Fatsa Belediyespor spor vardı. Hiç önemli değil, bu sene her türlü zirveye oynayacağız. Bunun garantisini verebilirim. Hiç futbolda garanti olmaz ama biz kendimize güveniyoruz, ekibimize güveniyoruz, anlayışımıza güveniyoruz, sistemimize güveniyoruz.” şeklinde konuştu.

Genel ile ilgili diğer haberler