FATSA BELEDİYESİ ŞEHRİN YILDIZ GENÇLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

26 Mayıs 2023
FATSA BELEDİYESİ ŞEHRİN YILDIZ GENÇLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR:
“MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN FATSA’MIZA TAM DONANIMLI 50 MİLYON TL BÜTÇELİ BİR E-SPOR MERKEZİNİN SÖZÜNÜ ALDIK”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ilçede kulüp ve okullardan il, ülke ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren 491 lisanslı sporcuyu “Fatsa’nın Yıldızları” adlı programda ödüllendirdi. 

Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa Kaymakam Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Bekyürek, Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Ekici, Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu sporcu öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. 

“E-SPOR MERKEZİMİZİN SÖZÜNÜ ALDIK”

Ödül töreninde konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar göreve geldikleri günden beri tesisleşmenin gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Sadece kendi görev süremiz içerisinde 6 tane halı saha, 8 tane basketbol, voleybol sahası, 1 yarı olimpik yüzme havuzu, 1 tane gençlerimizin zaman geçirebileceği İl Tipi Gençlik Merkezi, 500 seyirci kapasiteli bir futbol sahasını Temmuz ayı sonuna kalmadan tamamlandığı bir döneme gireceğiz. Daha dün tam donanımlı okçuluk kampımızın temellerini attık. Bununla birlikte 2 tane daha kapalı halı sahanın önümüzdeki hafta temellerini atacağız. 3 tane daha tenis kortunun önümüzdeki hafta temelini atacağız. Milli Eğitim Bakanımızdan Fatsa’mıza tam donanımlı 50 milyon TL bütçeli bir E-Spor merkezinin sözünü aldık.   İnşallah 10-15 gün sonra Spor Bakanlığımız destekli E-Spor Merkezimizin protokolünü imzalarız.   Bu tesislerimiz başta çocuklarımız olmak üzere gençlerimiz, ailelerimiz ve Fatsa’mızın yıldızlarına hayırlı uğurlu olsun. Bir ay önce ihalesini yaptığımız yeni bir yaşam alanı olacak olan Çerkezler Tepesi mesire alanının içerisinde yine spor alanlarımız olacak. İnşallah bir yıl içerisinde 100 dönümlük bir yaşam alanımızda başta doğa sporları olmak üzere birçok farklı branştaki yeni yaşam alanı olarak gençlerimizin hizmetine girdiği bir döneme gireceğiz. Uzunkum plajımızda bir çok spor faaliyetleri, turnuvaları, etkinlikleri, festivalleri gerçekleştiriyorduk yine oradaki bir takım iyileştirmelerle birlikte yaz ayına kadar oraya da birkaç tane daha basketbol, voleybol sahası ilave edeceğiz.” dedi. 

“MİLLET BAHÇEMİZİN İÇERİSİNDE DE FARKLI SPOR BRANŞLARI OLACAK”

Fatsa’nın yanı sıra Ordu ilinin bir çok ilçesinin faydalanacağı en önemli yaşam merkezlerinden biri olacak olan Millet Bahçesinin içerisinde de farklı spor branşlarında hizmet vereceklerini ifade eden Başkan Kibar, “İmkansız diye bir şey olmadığını herkesin bilmesi lazım. Bizim göreve geldiğimizde bir takım hedeflerimiz ve planlamalarımız vardı. Bu planlamaları yaparken Fatsa Belediyesi imkanları ile neler yapılabilir dedik. Bugünkü hayal ettiğimiz birçok şey bizim için imkansızdı ama birlik beraberliğin olduğu, samimiyetin olduğu, gayretin olduğu, mücadelenin olduğu ve kapıları aşındırmanın da en önemli kriter olduğu bir dönemde Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde, tüm kurum ve koordinasyondaki birlik beraberliği, belediyemiz öncülüğünde siyasi partilerimiz çevresinde oluşan birlik beraberlik koordinasyonunda Fatsa’mız gerçekten 4 yıllık süre içerisinde birçok kazanımlar elde ettik. İnşallah bu kazanımların devamını bekliyoruz. Ben bu güzel günde gençlerimizle bir arada olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti tekrar belirtmek istiyorum ve Fatsa’mızın nice yıldızlarıyla bir daha buluşmak dileğiyle diyorum. Ödül almaya hak kazanan tüm değerli sporcularımızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. 

  Fatsa’nın Yıldızları ödül töreni spor branşlarında dereceye giren gençlere hediyelerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Genel ile ilgili diğer haberler