FATSA BELEDİYESİ’NDEN 60 OKULDA 12 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM

18 Mayıs 2023
FATSA BELEDİYESİ’NDEN 60 OKULDA 12 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM

Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği” konularında 60 okulda 12 bin öğrenciye verdiği farkındalık eğitimi sona erdi. 

 Son eğitimin gerçekleştiği, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’ndeki programa Fatsa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Erdoğan’da katıldı.

“ÇOCUKLARIMIZA YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA BIRAKALIM”

İklim değişikliğinin dünyaya olan etkileri konusunda 60 okulda 12 bin öğrenciye ulaşarak eğitimler veren Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli, “Küresel ısınmanın sebebi olan sera gazları, kaynakları, etkileri, bireysel ya da toplumsal olarak alınması gereken önlemler, enerji tasarrufu, sıfır atık yaklaşımı, geri dönüşüm ve bununla ilgili belediyemizin yaptığı çalışmalara ilişkin bilgiler verdik. Geleceğin, çocukların ve gençlerin olduğunu, sıfır atık yaşam kültürünün toplumda oluşması ve yayılarak geleceğe taşınması ve etkin hale gelebilmesi için öğrencilerimizin farkındalıklarına dikkat çektik. Öğrencilerimizin şehirlerine, ülkelerine ve dünyaya sahip çıkmalarını ve Belediyemizin yaptığı geri dönüşüm çalışmalarına destek vermelerini istedik. Gittiğimiz okullarda öğrencilerimizin birçoğunun özellikle sıfır atık konusunda bilinçli olmaları bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu eğitimlerimizin yapılmasına olurlarını veren Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a ve desteklerini esirgemeyen Belediye Başkan yardımcımız Ruhi Özbay’a ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederim.” dedi.

Eğitim Programı’nın sonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Erdoğan eğitime katkılarından dolayı Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli’ye plaket takdiminde bulundu.

Genel ile ilgili diğer haberler