FATSA BELEDİYESİ KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

26 Ocak 2023
FATSA BELEDİYESİ KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

Fatsa Belediyesi tarafından Regaip Kandili nedeniyle vatandaşlara kandil simidi dağıtımı yapıldı. Kandil simidi dağıtımına Fatsa Belediye Başkan Vekili Muharrem Okyay Sarıhan da katıldı. Fatsa Belediye Başkan Vekili Muharrem Okyay Sarıhan, bütün İslam âleminin Regaip Kandili’ni tebrik etti.

Fatsa Belediye Başkan Vekili Sarıhan kandil simidi dağıtımı sonrası yaptığı açıklamada; “Hicri takvime göre mübarek aylar olarak bilinen ve üç aylar kabul edilen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ilk mübarek gecesi olan Regaip Kandili münasebetiyle vatandaşlarımıza kandil simidimizi dağıttık. Başta Fatsalı vatandaşlarımız olmak üzere bütün İslam âleminin kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek günler, başta şehrimiz, bölgemiz, tüm İslam âlemi ve insanlığa rahmet, bereket, huzur getirsin.” dedi.

HUZUREVİNDEKİ YAŞLILARIMIZ UNUTULMADI

Plevne Meydanında kandil simidi dağıtımından sonra belediye görevlileri Fatsa Huzurevine de giderek oradaki vatandaşlara da kandil simidi ikramında bulundular.

Belediye görevlilerini karşılarında gören huzurevi sakinlerinin mutlulukları gözlerden kaçmadı. huzurevi yetkilileri Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve ekibine nazik davranışından dolayı tebrik ettiler.

Genel ile ilgili diğer haberler