FATSA BELEDİYESİ İKİNCİ ÇAÇA’YI ENVANTERİNE KATTI

8 Eylül 2023
FATSA BELEDİYESİ İKİNCİ ÇAÇA’YI ENVANTERİNE KATTI

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar  2 ay önce aldıkları Çok Amaçlı Çöp Aracı’nın (ÇAÇA) ardından bir tane daha alarak Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü kiralama yükünden kurtardıklarını söyledi.

Kademe yerleşkesinde yeni alınan ÇAÇA’yı tanıtan ve ilk kullanımını bizzat kendisi yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar  her iki araca toplamda 20 milyon Türk Lirasına belediye envanterine kattıklarını açıkladı. 

“CİDDİ KİRALAMA KÜLFETİNDEN KURTULDUK”

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Çok Amaçlı Çöp Aracı’nın (ÇAÇA) ilçede yeraltı ve yer üstü çöp toplama hizmetinin en önemli giderlerinden bir tanesini oluşturduğunu ifade ederek, “Çok Amaçlı Çöp Toplama araçlarımızın bir tanesini yaklaşık 2 ay önce belediyemizin demirbaşları içerisine almıştık. Bugün itibariyle ikinci bir Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracımızı 10 milyon liralık bir yatırımla belediyemiz bünyesine katmış olduk. Bu iki aracımızın da özellikle kiralama maliyetleri ciddi külfetler getiriyordu. Kendilerini amorti etme sürelerine baktığımızda 2.5-3 yıllık süre içerisinde kendilerini amorti ettiklerini tespit ettik ve toplamda 20 milyon liralık yatırımla her iki Çok Amaçlı Çöp Toplama araçlarımızı belediyemizin demirbaşları arasında katmış olduk.” dedi.

“60 AYDA 60 HİZMET ARACI SÖZÜMÜZÜ 18 TANE DAHA YENİ ARAÇLA YERİNE GETİRECEĞİZ"

 Son iki araçla birlikte özellikle Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünde kiralık aracın hiç kalmadığını belirten Başkan Kibar, “Fatsa Belediyemizin demirbaşları arasında 16 tane temizlik aracımız var. Şehrimizin dört bir tarafında temizlik işlerinde çalışan arkadaşlarımız bu şehrin temizliği için gece gündüz demeden gayretli mücadelelerine devam ediyor. Toplamda 20 milyon liralık yatırımla yeni hizmete aldığımız ÇAÇA’nın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Burada sağlanan tasarruflarla vatandaşlarımızın hizmetine, belediyemizin demirbaşları içerisine yeni araçlar katmaya devam edeceğiz. Şuana kadarki görev sürmemiz içerisinde toplamda 42 tane hizmet aracını belediyemiz bünyesine katmış olduk. Bunlarla birlikte ciddi bir tasarruf sağlarken yeni hizmet araçları almaya devam ediyoruz. 60 ayda 60 hizmet aracı sözümüz vardı. Görev süremizin geride kalan kısmında 18 tane daha yeni aracı belediyemiz envanterleri içerisinde katarak bu sözümüzü de yerine getirmiş olacağız. Tüm hemşirelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Genel ile ilgili diğer haberler