FATSA BELEDİYESİ 2024 YILI KURBAN HİZMETLERİNİN UYGULANMASINA DAİR TEBLİĞ

10 Haziran 2024
FATSA BELEDİYESİ 2024 YILI KURBAN HİZMETLERİNİN UYGULANMASINA DAİR TEBLİĞ

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2024 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ yayınladı. Tebliğe göre, kurumsal alanlar olan cadde, sokak ve parklarda kurbanlık hayvan kesimi yapılamayacak. Kesim sonrasında ortaya çıkan sakatat atıkları kurban sahibi tarafından gömülerek bertaraf edilmelidir.

Toplu kesim yapılan yerlerdeki sakatat atıkları, kurban sahipleri tarafından belediyenin belirlediği gömme alanlarına götürülerek bertaraf edilecek olup, bu işlem için belediye tarafından ücret talep edilemez. Ancak, toplu kesim yapılan yerlerden çıkan sakatat atıklarının belediye tarafından kaldırılıp bertaraf edilmesi ücrete tabi olacaktır.

Kurban kesim yerleri, belediye zabıta ekipleri tarafından düzenli olarak denetlenecek ve kontrol edilecektir. Kesim sonrası sakatat atıklarının belediye çöp konteynerlarına, çevresine ya da yol kenarlarına bırakılması yasaktır. Bu tür ihlaller tespit edildiğinde, Çevre ve Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapılacaktır.

Bu düzenlemeler, kurban kesim hizmetlerinin düzenli, hijyenik ve çevreye zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla yürürlüğe konulmuştur. Tüm vatandaşlarımızın kurallara uyması ve belediye ile iş birliği yapması önemle rica olunur.

Genel ile ilgili diğer haberler