FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

26 Ocak 2023
FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Rahmet, mağfiret ve bereketin müjdecisi üç ayları muştulayan Regaip kandilini dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Regaip Kandili'nin tüm İslam alemi için birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diledi. 

“ÜÇ AYLARIN MANEVİ İKLİMİNİN İLK ESİNTİSİ”

Tüm İslam Alemi’nin Regaip Kandili’ni kutlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Rahmet, mağfiret ve bereket olarak nitelendirdiğimiz mübarek üç ayların içerisindeyiz. Allah’ın rahmetinin üzerimize olduğu mübarek üç ayların manevi ikliminin ilk esintisi olan Regaip Kandil’ini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir şeyi istemek ve bunun için çaba harcamak anlamına gelen Regaip kandili de, bu mübarek gecelerin ilkidir. Tövbe ayı olan mübarek üç ayların ilki Recep ayı, bizleri Ramazana hazırlayan bir mağfiret mevsimin de ilk adımıdır. Bizde böylesi müstesna gecelere ulaşmanın şükrü ile ibadetlerimizi yaparken varsa kırgınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Aile, akraba ve komşuluk ilişkilerimizde dargınlıkları kaldırmalıyız.” dedi.

“BU GÜN VE GECELERİ FIRSAT OLARAK DEĞERLENDİRMELİYİZ”

 İslam alemi için büyük önem arz eden Regaip Kandili’nin Ramazan ayının ilk habercisi olduğunu söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan günlerdir. Kardeşlik ve yardımlaşma gibi duygularımızı artıran biz kullarını Allah'a yakınlaştıran günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum. Fatsalı hemşerilerimiz başta olmak üzere, milletimizin ve tüm İslam aleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu gecelerin hürmetine vatan toprağını korurken şehitlik mertebesine ulaşan kahraman askerlerimize ve polisimize, Yüce Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.

 

Genel ile ilgili diğer haberler