ENGELSİZ KAFEDE ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ANNELERİNE ÇOK ÖZEL KAHVALTI İKRAMI

12 Mayıs 2024
ENGELSİZ KAFEDE ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ANNELERİNE ÇOK ÖZEL KAHVALTI İKRAMI

Fatsa Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencileri 12 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Fatsa Belediyesi Engelsiz Kafesinde, annelerine kendi elleriyle hazırladıkları kahvaltıları ikram ettiler. Her zaman çocuklarına kahvaltı hazırlayan anneler özel çocuklarının bu sürprizleri karşısında duygularını gizleyemediler.

Fatsa Özel Eğitim Meslek Okulu özel öğrencileri Belediyenin bir tesisi olan Engelsiz Kafe’de önce kendi elleriyle kahvaltı tabaklarını hazırladılar ve daha sonra da masada oturan annelerine ikram ettiler. Anneleri de özel çocuklarını bu güzel davranışlarından ve el becerilerinden dolayı teşekkür ettiler. Özel öğrenciler annelerinin yanı sıra okul öğretmenlerine da kahvaltı hazırlayarak ikramda bulundular.

“BU ÖZEL GÜNÜ ÖĞRENCİLERİMİZİN EL BECERİLERİ İLE TAÇLANDIRMAK İSTEDİK”

Fatsa Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Mücahit Küçük yaptıkları anlamlı etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Dedik ki yıllardır bu özel öğrencilerimize anneleri kahvaltı hazırlamış. Bu hafta 10-16 Mayıs engelliler haftası ve 12 Mayıs Pazar günü ikisi birbirine denk geldiği için dedik ki okulumuzda yiyecek içecek bölümü öğrencilerimiz mezun olacak öğrencilerimiz velilerimize burada kahvaltı hazırlasınlar diye bir fikrimiz oluştu. Sağ olsun velilerimiz bizi kırmadı belediyemizin bu tesisinden faydalanıyoruz güzel bir uygulama oldu.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL ŞEYLER BAŞARMASI BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Özel Çocuk Velisi Zuhal Uylu ise, “Bugün anneler günü ve çocuklarımızın bizlere özel ikramı var. Bizim onları hazırlamamız gereken kahvaltıyı bugün onların elinden yiyoruz çocuklarımızın güzel şeyler başarması bizi çok mutlu ediyor.” diye konuştu.
Özel Öğrencilerden Berat Can Erkoç ve Nisa Nur Saldıran’da, “Bugün anneler günü, bugün annelerimize özel yemekler yapıyoruz, güzel güzel servislerimizi yapıyoruz. Annelerimiz değerli bizler için, annelerimizi çok seviyoruz. Annelerimizin anneler günü kutlu olsun. Bugün annelerimize kahvaltılar hazırladık ve annelerimizin mutluluğunu düşünüyoruz annelerimizi hep mutlu edelim.” şeklinde konuştular.

Genel ile ilgili diğer haberler