ÇERKEZLER TEPESİ, DOĞAL GÜZELLİĞİYLE FATSA’NIN GİZLİ CENNETİ OLMAYA GELİYOR

7 Mayıs 2024
ÇERKEZLER TEPESİ, DOĞAL GÜZELLİĞİYLE FATSA’NIN GİZLİ CENNETİ OLMAYA GELİYOR

Fatsa Belediyesi ekipleri Çerkezler Tepesi Mesire Alanında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Projenin 1.etabında sona yaklaşıldı. 

PROJEDE NELER VAR

Fatsa Çerkezler Tepesi Yaşam Alanı projesinde yeşil alanlar, şifa ormanı, endemik bitki türleri, orman okulu, piknik alanları, yürüyüş yolları, seyir terasları, restoran, semaver alanı, açık sergi alanı, çocuk oyun alanları, spor alanları, etkinlikler için hizmet ünitesi, gölet, kır kahvesi, fotoğraf platosu, resim ve sanatsal faaliyet alanları, amfi tiyatro, mini film platosu, orman içerisinde okuma salonu, kitap kafe, bisiklet ve yürüyüş yolları ile bungalov evler yer alacak.

“PROJENİN 1.ETABINDA SONA YAKLAŞILDI”

Çerkezler Tepesi Mesire Alanımız da 1. etabın sonuna yaklaştık diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa'mızın yeni cazibe merkezi Çerkezler Tepesi Yaşam alanı yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerinde 95 bin metrekaresi ormandan oluşuyor. Yeni yaşam alanımızda çalışmalarımız hızla devam ediyor. 3 etap halinde gerçekleşecek olan projemizin 1. etabının sonuna yaklaşıldı. 2. ve 3. etabını da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Genel ile ilgili diğer haberler