BİRLİK BERABERLİK BİZE BÜYÜK KAZANIMLAR SAĞLIYOR

11 Nisan 2024
BİRLİK BERABERLİK BİZE BÜYÜK KAZANIMLAR SAĞLIYOR

Ramazan Bayramı nedeniyle Fatsa Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı organizesinde Atatürk Parkı Anfi Tiyatroda organize edilen Kent bayramlaşması yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Kaymakam Avni Kula ve Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar kent bayramlaşması yapılan alana tüm katılımcıların bayramını kutlayarak giriş yaptılar.

Kent bayramlaşmasının açılış konuşmasını belediye başkanı İbrahim Etem Kibar yaptı.

"SEÇİMİN RAMAZANLA BİRLEŞMESİYLE HEP BİRARADAYDIK"

Seçimin Ramazan ayı ile birleşmesiyle birlikte hep bir arada olduklarını belirten Başkan Kibar, "Fatsa'mızda gerçekten birlik beraberlik dolu seviyenin hiç düşmediği ve centilmence bir seçim yarışının geçtiği bir Ramazan dönemini tamamladık. Önümüzdeki beş yıl boyunca hizmet hizmet edecek olan yerel yöneticilerimizi muhtarlarımızı seçtik ve Allah izin verirse bundan sonraki süreçte elbirliğiyle hep birlikte hizmet etmeye gayret edeceğiz. Ben öncelikle bu seçim Ramazan’ın maneviyatına uygun bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı tüm muhtarlarımıza buradan teşekkür etmek istiyorum. En ufak bir kavgaya tartışmaya mahal vermeden şaibesiz bir seçim geçirdik." dedi.

KENT BAYRAMLAŞMASI HER GEÇEN YIL DAHA DA BÜYÜYOR"

Fatsa'da her geçen gün Kent bayramlaşmasının hızlıca büyüdüğünü ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "Bunda tabii ki sayın Kaymakamımızın desteği çok büyük. Sayın Kaymakamımızın önderliğinde kamu kurumlarımız da ki birlik beraberliğimiz sayesinde Fatsa'mız her geçen gün yeni kazanımlar elde etmekte ve bu birlik beraberlik sayesinde hizmet noktasında da berekete dönüşüyor. Aynı şekilde bizde siyaset noktasında yerel yönetim noktasında hiç kimseye ayırt etmeden adaletli bir şekilde hizmet etmeye çalıştık. Bu beş yıllık süreçte gerçekten çok zor imtihan dolu günleri geride bıraktık. İçerisinde bayramlaşmaya özlediğimiz iki yıl süren Pandemi dönemini geride bıraktık. Geçen yıl ne kadar bayramlaşsak bile içimizde buruk bir acı buruk bir üzüntü vardı. Deprem felaketinden çok kısa bir süre sonra bayram gerçekleşmişti onun sonrasında da Rabbime hamdolsun bir yıldır gerek devletimiz gerek milletimiz özellikle deprem bölgesinde yaraları sarmak üzere var gücüyle gayret ettik. Bugünkü geldiğimiz noktada da ne kadar şükretsek azdır. Ben gerek deprem sürecinde gerekse Pandemi süresinde gerekse bu seçim sürecinde böyle bir şehrin yöneticisi olmaktan böyle bir şehre hizmet etmekten böyle bir şehrin hizmetkarı olmaktan dolayı duyduğum gururu öncelikle belirtmek istiyorum." diye konuştu.

"AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA YAD EDİYORUM"

Kaymakam Avni Kula ise yaptığı konuşmada, "Böyle güzel bir günde kendi bayrağımız altında hür ve bağımsız şükürler olsun Ramazan bayramınızı kutluyoruz. Bize bu Cennet vatanı emanet eden kendi bayrağımız altında bayram kutlamamızı sağlayan Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Güçlü olmayan devletler maalesef tarihten silinmek durumundadır. O yüzden her zaman güçlü olmak durumundayız. Ben bu vesile ile bayramınızı tebrik ediyorum, sağlık sıhhat ve afiyetler içerisinde nice bayramlara erişmemizi ailelerimizle birlikte ulaşmayı temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Genel ile ilgili diğer haberler