“2023 FATSA’NIN YILI OLACAK”

11 Ocak 2023
“2023 FATSA’NIN YILI OLACAK”

“UZUN YILLARIN EN BÜYÜK PROBLEMLERİN ÇÖZÜLDÜĞÜ DÖNEMDEYİZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 4 yıllık hizmet süreçlerinde şehrin çok sayıda kronik sorunlarının çözüldüğünü belirterek, “İnşallah 2023, Fatsa’mızın yatırım yılı olacak.” dedi. 

 Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda basın mensupları ile bir araya geldi. Fatsa Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda Başkan Kibar, basın mensupları ile görüştükten sonra açıklamalarda bulundu.

 “UZUN YILLARIN EN BÜYÜK PROBLEMLERİN ÇÖZÜLDÜĞÜ DÖNEMDEYİZ”

Fatsa’ya yapılan yatırımlar ile şehrin bir gelişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa’nın, son 4 yıllık gelişme sürecinde çok sayıda kronik sorununu ortadan kaldırdık. Altyapı yatırımları ile şehirde belki de uzun yılların en büyük problemlerinin çözüldüğü bir dönemdeyiz. Kurum koordinasyonumuz sayesinde şehrimiz gerçekten hızlı bir şekilde gelişim sağlıyor. Bu gelişmelerin artık altyapıdan çıktığı ve üstyapıda birçok yaşam alanını hizmete gireceği bir döneme giriyoruz. 2023 yılı bu bağlamda gerçekten ilçemizin yılı olacak” dedi.

“ÇERKEZLER TEPESİ VE MİLLET BAHÇESİ PROJELERİNİN KISA SÜRE İÇERSİNDE TEMELLERİ ATILACAK”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan tahsisini almaya çalıştıkları Millet Bahçesi projesinin kısa bir süre içerisinde temellerini atacaklarını kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Aynı zamanda Çerkezler Tepesi Mesire Alanı olarak tabir etmiş olduğumuz, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tahsisini almış olduğumuz Mesire Alanı’nın da temellerini şubat veya mart ayları içerisinde atmış olacağız.” diye konuştu.

“DOLUNAY’DAN FATSA ŞEHİR MERKEZİNE YÜRÜYÜŞ YOLU”

Dolunay Mahallesi’nden şehir merkezine kadar uzanacak yürüyüş yolu yapmayı planladıklarını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Dolunay Mahallesi’nden Fatsa şehir merkezine kadar uzanacak olan bir yürüyüş yolunun da bu yıl temellerini atmayı hedefliyoruz. Şu an proje üzerinde çalışmaktayız.” dedi.

“OTO GALERİCİLER SİTESİ VE KAPALI PAZAR YERİ”

Kentte eksikliği hissedilen oto galericiler sitesinin temellerini de bu yıl içerisinde atmayı hedeflediklerini be çerçevede çalışmaların devam ettiğini kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, diğer projeler ile ilgili şunları söyledi:

 “Kapalı Pazar alanımız Ordu Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde şehrimizdeki en önemli ve büyük projelerden birisiydi. Bunun hizmete girmiş olması gerçekten pazarcı esnafımızın yüzünü güldürdüğü gibi yine aynı zamanda da şehrimizdeki vatandaşlarımızı da memnun etti.”

“GENÇLİK VE SPOR ŞEHRİ FATSA’MIZA 120 MİLYON TL ÜZERİNDE YATIRIM YAPTIK” 

Spora önem verdiklerini, ilçede gençlerin geleceğine dönük adımların atıldığını kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "Spor ve gençlik şehri Fatsa’mıza 120 milyon TL üzerinde yatırım yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Tüm spor yatırımlarımız mart ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan projeler çerçevesinde Fatsa’ya 6 adet halı saha, 8 adet basketbol voleybol sahası, bir adet yarı olimpik yüzme havuzu, bir adet il tipi gençlik merkezi, 3 adet tenis kortu ve FİFA standartlarında 1 adet 500 kişi kapasiteli soyunma odalı sentetik ek nizami saha yapılıyor. Ayrıca, ilçemizde 1 adet kapalı voleybol-basketbol sahası, 2 adet kapalı tenis kortu, 2 adet kapalı halı saha ve 1 adet okçuluk kamp alanının da ihale sürecini tamamladık.” ifadelerine yer verdi.

“BASIN MENSUPLARIMIZ ÇOK ÖNEMLİ  BİR GÖREV ÜSTLENMEKTE”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ayrıca, ilçede yapılan birçok hizmeti vatandaşlara ulaştırma ve vatandaşların sorunlarının kendilerine iletilmesi konusunda basın mensuplarının önemli bir görev üstlendiğini belirterek, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti, hayatını kaybeden basın mensuplarına ise Allah’tan rahmet diledi.

Programın sonunda, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına gazetecilere hediye takdiminde bulunuldu. Günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından program sona erdi.

 

 

Genel ile ilgili diğer haberler