FATSA’MIZDA 22 BİN 377 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI.
17.09.2018

Fatsa ilçesinde 2018-2019 eğitim-öğretim sezonu başladı. İlköğretim Haftası dolayısıyla Hükümet Konağı ve TOKİ İlk ve Orta Okulu önünde tören yapıldı. Düzenlenen törene Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZI İYİ BİR İNSAN OLARAK YETİŞTİRMEK ANCAK İYİ BİR EĞİTİMLE OLUR”

Programın açılış konuşmasını yapan TOKİ İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Teke, “İlköğretim meselesi demek Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Vatan Millet bayrak meselesidir. ilköğretim meselesi bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. Eğitim bir ülkenin kalkınmasında en önemli esaslardan biridir. Öğrencilerimizin zihnen bedenen iyileştirilmeleri sadece ferdi bir iyileşme değil aynı zamanda toplumsal kalkınmayı sağlayacak yollardan birisidir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı iyi bir insan iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek gelecekte onları ülkede söz sahibi yapabilmek toplumsal sorunlara duyarlı ve bunların çözümü yolunda çaba harcayan fertler olarak yetiştirilmesi ancak iyi bir eğitimle olacaktır.” dedi.

“ÜNİVERSİTEYİ KAZAN ÖĞRENCİ SAYIMIZDA BÜYÜK ARTIŞ VAR”

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ise resmi ve özel okullarda 22 bin 377 öğrenci okullarıyla buluştuğunu belirterek, “Öğrenme ortamlarımızın daha çağdaş ve daha güncel hale getirebilmek için yaz boyunca hazırlıklarını tamamladık. İlçemizde lise geçiş sınavı sistemiyle bütün öğrencilerimiz istedikleri okul türlerine yerleştirilmiştir. Yine üniversiteye yerleştirme işleminde 605 öğrenci ilk yerleştirmede bir üniversiteye yerleştirilmişlerdir. Yerleştirme işleminde geçen yıla göre yüzde 5’lik bir artış sağlanmış bunun bir göstergesi olarak da geçe yıl 9 olan tıp fakültesi sayısı diş eğitimi fakültesi eklenmesiyle 34’e çıkarılmış yine 6 olan Hukuk Fakültesi sayısı 18’e çıkarılmıştır. Burada emeği geçen tüm eğitimcilerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KAYMAKAM YAPICI VE BAŞKANIMIZ AKTEPE İLK ZİLİ ÇALDI

Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencileri hazırladıkları gösterileri ilköğretim haftasına katılan konuklara sundular. Sonrasında okulun eski öğrencileri aralarına yeni katılan 1.sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği verdiler. Programın sonunda protokol mensupları öğrencilerin sevinçlerine ortak olarak sınıflara gittiler ve onlara kitaplarını dağıttılar. Protokol mensupları öğretmenlerle bir süre sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.