FATSA SURİYE’DE Kİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ VE BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ İÇİN TEK YÜREK OLDU
12.01.2016

Fatsa Belediyemiz ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile el birliği yaparak üzerlerine bomba yağan Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı. Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantı ile başlatılan kampanyada Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe, Fatih Erişmiş ve İbrahim Eroğlu, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri hazır bulundu.
Toplantı Bayırbucak Türkmenleri ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan gerçekleştirdi.

“MAZLUM VE MASUM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Başkanımız Anlayan yaptığı konuşmada, “Ülkemizin her tarafından Bayırbucak Türkmenlerine ve Suriyelilere yardım amaçlı kampanyalarını sürdürüyor. Bizlerde bir nebze olsun bu ihtiyaç sahibi kardeşlerimize darda zorda olduğunu bildiğimiz inandığımız ne kadar mazlum ve masum Müslüman kardeşlerimiz varsa onlara buradan yardım gönderebilmek niyetiyle kampanya başlatmış bulunuyoruz. Bu yardım kampanyasına Fatsa Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Fatsa Belediyemiz, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığımız, Giyim Eşyaları Odası Başkanlığımız, Gıda Maddesi Odası Başkanlığımız, Ziraat Odası Başkanlığımız, Fatsa Genç İşadamları Derneğimiz, Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanlıklarımız, Muhtarlar Derneğimiz, Kasaplar ve Celepler Derneğimiz, Emlakçılar Derneğimiz, Fiskobirlik, Şoförler Odamız, Müteahhitler Derneğimiz, Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu (İHH) Fatsa şubemiz hep birlikte tel yürek bu mağduriyete sessiz kalmayacağız. Kampanya ile ilgili ön görüşmeleri Kaymakam Mehmet Yapıcı Bey başta olmak üzere ilçedeki STK temsilcilerimiz ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kampanyamızı bugün itibarıyla başlatıyor ve tanıtımını yapıyoruz. Yardımı bizler toplamaya vesile olacağız. Kim gönlünden ne kopuyorsa imkânları çerçevesinde belirtilen hesap numaralarına nakit olarak yatıracaklar. Birçok ihtiyaç kalemleri var orada ama bizlerden istekleri ekmeğe ihtiyaçlarının olduğu için un yardımında bulunacağız. Ayrıca çocuk yardımı paketi yapacağız. Bu yardımı İHH aracılığı ile oradaki kardeşlerimize ulaştıracağız. Bir çocuk paketi 50 TL ve Un çuvalı ise 60 TL olmak üzere yardımlarımız yapılacak. İnşallah tırlarla kampanya bitimi buradan yardımları göndereceğiz.” dedi.

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”
Bu kampanyaya tüm Fatsalıların katıldığı için emekleri geçen herkese teşekkür eden Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi ise, “İmkanlarımız dahilinde kurumuz adına elimizden gelen her yardımı yapacağız” dedi. Bayırbucak Türkmenleri de bizler gibi Osmanlı Torunları diyen Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş’da, “Oradaki kardeşlerimizin durumlarını gördüğümüzde insanın içi acıyor. Bizlerde Türk toplumunun ferdi olarak bizlere düşen görev zor ve dar zamanda sahip çıkmaktır. Fatsa ilçemiz bunu her zaman yapmıştır. İlçemizdeki her insanımız bu tür kampanyalara her zaman destek vermiştir yine verecektir. Yardım yapacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.