FATSA SEYYAR PAZARCILAR DERNEĞİ YENİ YERİNDE AÇILDI
30.11.2010


Ordu’nun Fatsa ilçesinde yeni binalarına taşınan Seyyar Pazarcılar Derneği’nin açılışını AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan gerçekleştirdi.
Seyyar Pazarcılar Derneği’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ilk konuşmayı yapan Dernek Başkanı Kemal Çatalkaya, daha önceki taleplerini yineleyerek, “Biz Fatsa Belediye Başkanımızdan Kapalı bir Pazar yeri istiyoruz” dedi.
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise kendisinin başkan olduğu dönemde pazarcıların çamur içerisinde çalıştığını belirterek, “Biz göreve geldikten sonra ilk olarak pazarcılarımızın ayağını çamurdan kurtardık. Kapalı pazar yeri konusunda ise pazarcı arkadaşlarımızın pazar yerinin nereye ne şekilde yapılması konusunda fikir birliği oluşturarak bir karar vermesi lazım. Biz kapalı pazar yerini sadece giyim eşyası olarak değil, kuru gıdacısı, sebzecisi, köy kadınları şeklinde komple bir proje altında toplayarak düşünürüz. Pazarcılarımız bu konuda mutabakata varırsa biz sözümüzün arkasındayız” diye konuştu.
AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa da pazarcıların dernekleşmesinin talepleri daha kolay istemesine vesile olduğunu ifade ederek, “Burada taleplerin ayrı ayrı gelmesinden dolayı kapalı pazar yeri konusunda bir gecikme olmuş. Ama talepler tek bir fikir altında olduğu zaman yapılmayacak proje yoktur. Fatsa ilçemize de güzel nezih bir kapalı Pazar yeri yakışır” şeklinde konuştu.

Açılışa AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Bıçakcı, Madeni Eşyalar Odası Başkanı Ayhan Baş, Giyim Eşyaları Odası Başkanı Ali Dur, Fiskobirlik Kooperatifi Başkanı Bünyamin Davu da katıldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.