FATSA ORGANİZE SANAYİ 700 KİŞİYE DAHA KUCAK AÇIYOR
13.07.2012

Fatsa Organize Sanayi Bölgesine ilgi günden güne artarken inşaat çalışmaları da sürüyor. Kafkas Tekstil'in 6 bin m2 kapalı alan toplamda 10 bin m2'lik iş yerinin çalışmalarını incelemek için bölgeye giden Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, teşvik yasası ile beraber işlerin yoğunlaştığını söyledi.

Kafkas Tekstil veliahtlarından Rasim Uysal; "Firmamız Ünye'de yaklaşık 15 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. Burada da 6000 m2 kapalı alan yapıp yaklaşık 700 kişilik bir istihdamımız olacak. Hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Teşvik yasasını beklediğimiz için biraz geç kaldık. İnşallah Ekim ayı sonuna kadar Fatsa Organize Sanayi'de faaliyete başlayacağız" diye konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; "Kafkas Tekstile 10 dönümlük bir yer tahsisi yapmıştık. Teşvik yasasını bekliyorlardı. Bununlar beraber işler daha da yoğunlaştı. Şu anda fiilen inşaat başlamış durumda. 3 ay deniliyor ama ben yılbaşına kadar diyeyim, yılbaşına kadar inşaatı bitmiş çalışmalara başlıyor olacak. 6000 m2 kapalı alanı olacak bir tekstil fabrikası olacak. Burada ifade edildiği gibi 700 kişinin çalışacağı ayrı bir fabrika olacak. Bizi her bir çalışma ayrı heyecanlandırıyor" dedi ve Kafkas Tekstilin bütün sahiplerine Fatsa'yı tercih ettikleri için teşekkür ederek, hem kendilerine hem de Fatsa'ya hayırlı olmalarını diledi.

Çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye giden Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen'de yaptığı açıklamada; "Fatsa Organize Sanayisi artık Fatsa'da ki mevcut yatırımcıları bünyesinde kucaklarken yeni yatırımcılara da yetmemektedir. Biz bunun alakalı sayın belediye başkanımızın da, ilgililerimizin de birlikte çalışmasıyla birlikte yeniden bir tahsis ve yeniden bir organize sanayi inşallah Fatsamıza kazandırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bölgemize gelen yatırımcılara öncülük yapıp, kolaylık göstermesinden dolayı sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu yatırımlar Fatsa'mız için kazançtır. Yatırımcılar için Fatsa'nın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuşarak görüşlerini bildirdi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.