FATSA İSKELESİ’NE YENİ DÜZENLEME
23.06.2016

Daha önce 30 metre uzatılarak ağır tonajlı gemilerin rahatlıkla gelebilmesini sağlayan çalışmanın ardından, Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından Fatsa iskelesinde saha düzenleme çalışması başlatıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyemiz Fatsa ve çevre ilçelerden sevkiyatın yapıldığı, uzun yıllar yoğun bir çalışma gözlenen Fatsa İskelesi’nin saha düzenleme çalışmaları için düğmeye bastı. Büyükşehir Belediyemiz hazırladığı projeyle birlikte İskele sahasına sağlıklı ve işlevsel bir görünüm kazandıracak.

TOPLAM 2.060 M2LİK BİR ALANDA SAHA DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından toplam 2.060 m2lik iskele sahasında gerçekleştireceği çalışmada sahanın çevresini tel çitlerle çevreleyecek. İskeleye doğru olan kısmın 65 m’sine ferforje korkuluk, kantar yeri, binanın iç ve dış boyası ile mobilyasını yapacak. Otomatik kayar kapı ile giriş yapılan iskele sahasında güvenlik, ofis ve kantar binası daha önce tamamlanmıştı.

Uzun yıllardır herhangi bir tadilatın yapılmadığı, gerek doğa koşulları gerekse çalışma şartları nedeniyle yıpranmış olan Fatsa İskelesi’nin son çalışmalarla birlikte artık ağır tonajlı gemilerin de uğrak yeri olması hedefleniyor. Söz konusu alan saha düzenleme çalışmasının başlaması Fatsa halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.