FATSA DENİZ BİLİMLERİ FAKÜLTESİNİ KALKINDIRMAMIZ LAZIM
05.04.2016

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ile Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi'ne açılması planlanan 4 yeni bölümle ilgili ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Belediye Meclis Üyelerimiz, Ak Parti Hanım Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve partililerimiz de eşlik ettiler. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz Fakülte Dekanı Prof.Dr.İsmet Balık ve Fatsa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Yılmaz Çiftçi ile istişarelerde bulunarak, “Türkiye'de en güzel kampüs alanlarından birine sahip olan Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu'na, her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacaklarını söyledi.

“FAKÜLTE ALANINI ÇOK BEĞENDİM”
Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi alanını çok beğendiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, “Burayı böyle beklemiyordum yoldan geçtiğimizde böyle küçük bir yermiş gibi görünüyordu. Burayla ilgili geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz toplantı çok verimli geçmişti. Buraya açılması planlanan bölümler çok güzel. Burada ne eksik var efendim maddi eksiklikler var, biz onu karşılarız. Bu bölümlerden mezun olacak olan öğrencinin iş bulma sorunu olmaz diye bir görüş belirtildi. Burada hali hazırda bölümler var ve bu bölümlerin iyi bölümler olduğunu öğrendim. O iyi bölümleri biz derhal bir açalım. Sonra buraya yönelik de bir kampus edası oluşması lazım. Buralara bir çok ilimizden çocuklarımız geliyor. Fakülte güzel, bulunduğu ilçe de güzel ama öğrenci içeriye girdiği zaman fakülte bumuymuş diye hayal kırıklığına uğramaması lazım. Onun için burayı çevresi ile bir üniversite kampüsü edasına sokmak lazım. Biz telaffuz ettiğimiz rakam için sözümüzdeyiz. Ne kadar masraf olursa yarısını ben karşılayacağım. Burada ne tür bir planlama yapılacaksa hemen yapılması lazım biz bunu Rektör beyle de takip edeceğiz. Onun haricinde buraya yapılacak olan proje ile ilgili peyzaj dı çevre düzenlemesiydi bu vereceğimiz paradan hariç bir hizmetimiz olur. Burayı kalkındırmamız lazım. Burayla ilgili Evet dediğimiz anda parayı burası için aktarmamız yarım saatimizi alır.” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ve beraberindeki heyet Fatsa Meslek Yüksek Okulu’nu da gezdikten sonra Fakülte’den ayrıldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.