FATSA BUGÜNE DEĞİL GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR
21.02.2011Ak parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa ilçesinde yapımına başlanan Spor Kompleksi inşaatına giderek yapılana çalışmaları yerinde inceledi. Eyüp Fatsa, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`dan burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Eyüp Fatsa burada yaptığı açıklamada, Fatsa ilçemiz büyüklüğünü yaptığı projelerle her zaman gösteriyor, Spor Kompleksside bu projelerden bir tanesi bugüne değil 10–15 yıl sonrasına da hizmet verecek bu projenin Fatsa Belediyesi tarafından yapılması ayrıca gurur verici dediler. Biz yerelde Belediye olarak ve Hükümet olarak da her zaman günü kurtarmak için değil geleceği de düşünerek çalışmalar yapıyoruz. Fatsa ilçemiz bu konuda çok çalışkan yaptığı birçok proje geleceğe dönük projeler buda Fatsa için büyük kazanç dediler.

Spor Kompleksinde şuanda kapalı havuzun çatısı kapatıldı ve alt yapısı bitirildi. Başkan Anlayan projenin içeriği hakkında bilgiler verdi, Proje olarak Karadeniz`de örnek bir proje olacak içersinde Yüzme havuzları, Jimnastik salonları, Bay ve bayanlar için ayrı ayrı Hamam ve Sauna, Fitnıs spor alanı, yarı olimpik bir havuz, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve bahçesinde açık havuzu olacak. Özellikle yüzme konusuna değinen Başkan Anlayan, bölgemiz deniz bölgesi ama birçok vatandaşımız yüzmeyi bilmiyor, burada özellikle yüzme konusunda ciddi çalışmalarımız olacak, Küçük büyük herkese yüzme kursu açıp, yüzmeyi öğreteceğiz. Buda aslında spor dalarından biri ama Spor deyince akla hemen Futbol geliyor. Bizde Futbolda oynansın ve izlensin ama yüzmeyi de herkes bilsin istiyoruz dedi.

Başkan Anlayan kaba inşaatın bu yıl tamamlanacağını belirterek projeyi en geç 2012 yazında hizmete sunacağız açıklamasını da yaptı.

Eyüp Fatsa`nın yanı sıra, Ak parti ilçe Başkanı Fatih Sözen, Müttahit Sedat Üçüncü de projenin yapıldığı alanı gezdiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.