FATSA BELEDİYEMİZ BEM BİR-SEN İLE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALADI
08.07.2015

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Bem Bir-Sen ile belediyemizde çalışan memurlar için sosyal denge sözleşmesi imzaladı. Başkanımız Anlayan sosyal denge sözleşmesinin 72 memuru kapsadığını söyledi.
Belediye Meclis Salonunda yapılan sosyal denge sözleşmesi imza törenine Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcılarımız Fatih Erişmiş, İbrahim Eroğlu ve Reyhan Mollaoğlu, Bem Bir-Sen İl Başkanı Rahmi Çakar, Bem Bir-Sen İl Başkan Yardımcıları Mesut Ergün ve Bülent Çakmak ile belediye’de görev yapan memurlar katıldı.
İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Bu Sosyal denge sözleşmesi bizim belediye başkanlığımızın ilk döneminde yaptığımız ama o gün belediye yasasında olmayan ama Türkiye'nin de altına imza attığı uluslararası sözleşmede var olan hukuki bir konuydu. O zaman bunu yapmıştık fakat İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı incelemelerde tenkit konusu yapıldığı için bunu iptal etmiştik ve bunu ticket yardımı ile memur arkadaşlarımıza destek vermeye çalışmıştık. Bu vesileyle Fatsa Belediyemiz ile Bem Bir-Sen arasında bir sözleşme bir protokol imzalayacağız. Bu vesileyle Fatsa Belediyemizde çalışan memur arkadaşlarımıza hasbelkader belki çok ihtiyaçlarını görmeyecek ama tarafımız belli olsun diyerek bir sözleşme imzalayacağız. Bu memur arkadaşlarımızı ilgilendiren bir sözleşmedir, işçiler için de zaten biz her sene toplu sözleşmeler yapıyoruz. Ben bu sözleşmenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.
Yapılan bu sözleşmenin 72 tane memuru ilgilendirdiğini ifade eden Başkanımız Anlayan, “72 tane de işçi arkadaşımız var, şu anda toplam 149 kişi ile çalışıyoruz. Bu sosyal denge sözleşmesi aylık toplam tutarı 26 buçuk bin TL tutan ilave bir bedel olacak.” diye konuştu.

“BAŞKAN ANLAYAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Bem Bir-Sen Ordu İl Başkanı Rahmi Çakar ise yaptığı konuşmada, “Fatsa Belediyesi'nin Ordu'nun Büyükşehir olmasından sonra kanunlardan doğan bir takım sıkıntılara rağmen Belediye Başkanımız bu sözleşmeyi yapmaya razı oldu. Bunda emeği geçen en fazla Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe, Özel Kalem Müdürü Mesut Ergün ve Bem Bir-Sen Başkan Yardımcısı Bülent Çakmak’tır. Biz Belediye Başkanımızın Fatsa'ya çok büyük katkıları olduğunu biliyoruz ve her zaman kendisini takdir ediyoruz. Sosyal denge sözleşmesi imzalamamız da 1.5 yıl belki gecikme oldu ama yine de ben kendisine teşekkür ediyorum çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum. Sosyal denge sözleşmesi hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.