FAT-ÇEB BİR KURULDU
01.07.2011Fatsa ve Çevre İlçeler Belediyeler Birliği kuruldu. Fatsa, Korgan, Kumru İlçe ve onlara bağlı Belde Belediyelerinden oluşan FAT-ÇEB BİR ilk toplantısını Fatsa Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, toplantıya katılan Belediye Başkanlarına teşekkür ederek FAT-ÇEB BİR hakkında bilgiler verdi. Bölgenin ve Belediyelerin en büyük sorunu olan çöp konusunda kesin çözüm bulmak amacıyla bu birliği kurduklarını belirten Başkan Anlayan, Başta bizim İlçemiz olmak üzere, hepimizin ün büyük sorunu çöp yeri konusu, inşallah bu birlik sayesinde çöp sorununu daha düzenli, geri dönüşümlü, tesisli ve düzenli depolama ile çözümleyeceğiz. Bu birliğin en önemli amacı bu konudur dediler.

Birlik olurumuz 25 Nisan 2011 de Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı ve 27 Mayısta´da Resmi Gazetede yayımlandı. Artık resmi olarak birliğimizde onaylanmış oldu. Birlik Meclisimiz yılda Nisan ve kasım ayları olmak üzere 2 kez toplanacak. Bunun yanı sıra birlik encümenimiz her ay toplanacak, plan bütçe komisyonumuzda çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edecek.

Birlik Meclis Başkanlığına Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Meclis Başkanlığı birinci Vekilliğine Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek, 2. Başkan Vekilliğine, Korgan Belediye Başkanı İhsan Güven seçilirken. Kâtip Üyeliklere, Mustafa Çolak, Tahsin Karamustafa, Gülay Çörtük Uçar, Sebahattin Boğ seçildiler. Plan Bütçe Komisyonuna da Fahrettin Boğ, Zeki Odabaş, Ahmet Altuntaş, Nevzat Kavasoğlu, Gülay Çörtük Uçar seçildi.

Birlik Encümeni ise, Hüseyin Anlayan, Ali Kibar, Davut Şirin, Beytullah Kalan ve Ferudun Odaşoğlundan oluştu.

Bölgemizin en önemli sorunu olan çöp konusunda en önemli aşamalarından biri olan ve Resmi olarak onaylanan birliğimizin İlçemize ve Bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.