Ebru Temizlik İçileri Sertifikalandı
11.03.2011Fatsa’nın her gün pırıl pırıl olmasını sağlayan Ebru Temizlik firması işçileri sertifikalandı. Firmanın gerçekleştirmiş olduğu 48 saatlik hizmet içi eğitimden geçen işçiler “İşçi Sağlığı” ve “İş Güvenliği” konularında bilgilenmiş oldular.

Fatsa Belediye Başkanlığı tarafından Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursta Ebru Temizlik Firması’nda çalışan 54 işçiye hizmet için eğitim kursu verildi. Ebru Temizlik yetkilisi Çevre Mühendisi Erdem Yuva tarafından 48 saat süreyle verilen kurs sonunda çalışanlar işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında sertifika sahibi oldular.

Sertifika töreniyle ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Karabulut, bu kursun Fatsa’da “bir ilk” olduğunu söyledi. Kendilerine değişik firmalardan bu tür bir kurs için birçok defa istek geldiğini ifade eden Müdür Karabulut, bundan böyle bu kurslara da önem vereceklerini söyledi.

Ebru Temizlik firmasında çalışan işçilerden kursa katılmak isteyenlerden bir bölümünün okuma-yazma bilmediğini de ifade eden Karabulut, “Bu işçi arkadaşlarımızı okuma-yazma kursuna aldık. Okuma-yazma kursu sonucunda bu kişilere işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda kurs düzenlenecektir” dedi.

YÜCETEPE’DEN TEŞEKKÜR…

Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, Ebru Temizlik Firması’nın Fatsa’da yaptığı hizmet içi eğitim düzenleyerek konuya ne kadar ciddi baktığını ifade etti. Yücetepe, “Ben çalışmalarından dolayı Ebru Temizlik yöneticilerine ve arazideki elemanlar, eğitim çalışmasında emeği geçen Halk Eğitim Müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İKİNCİ İLÇE FATSA…

Törene katılan Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ise Ebru Temizlik firmasının hizmet için eğitim çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fatsa’da düzenlenen bu kursun Türkiye’de ikinci olduğunu belirten Yurdaer, çalışan herkesin ve her kesimin işiyle ilgili mutlaka bir eğitim alması gerektiğini söyledi.Yurdaer, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Bu tür hizmet içi eğitimler kurumların bünyesi içerisinde yapılmaktadır. Bu kurslara katılan çalışanlar yaptıkları işle ilgili olarak eğitim alıyorlar. Bu eğitim sayesinde de görevlerini en iyi şekilde, bilinçli olarak yapma imkanı elde ediyorlar. Bu amaçla eğitimin düzenlenmesi noktasında başta Belediye Başkanı olmak üzere Ebru Temizlik yetkililerine, İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ebru Temizlik firması temizlik işçilerine plaketleri takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.