DİYANET İŞLERİ BAŞKANI MEHMET GÖRMEZ FATSA MÜFTÜLÜK SİTESİ’Nİ GEZDİ
31.10.2013

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ:
“DİN GÖREVLİLERİMİZİN DERS ALABİLECEĞİ ÜNİVERSİTELER MAALESEF İSLAM ÜLKELERİNDE ÇOK YAYGIN DEĞİL”

Karadeniz gezisi kapsamında Fatsa Müftülük Sitesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez din görevlilerine mesaj vererek, “İlim beşikten mezara kadardır, eğer bir insan okumayı, talebe olmayı hayatında bitiriyorsa hocalığını da bitirir” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i Fatsa Müftülük Sitesi önünde Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe ve İlçe Müftüsü Hüseyin Can karşıladı.
Fatsa İlçe Müftüsü Hüseyin Can Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e karşılama sırasında bir buket çiçek takdim etti.
Müftülük Sitesi binasını da inceleyen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez burada ders halinde bulunan din görevlileri görünce memnuniyetini gizleyemedi. Başkan Görmez burada din görevlilerine hitaben yaptığı konuşmada, “Cami görevlileri arkadaşlarımın bir araya gelerek ders halkaları oluşturmaları, bilgilerini artırmak için birbirlerinden istifade etmeleri çok güzel. Türkiye’nin her yerinde bu gelenek başladı çoktandır devam ediyor ve hakikaten beni en çok mutlu eden tablo bu tablo. Şunu unutmayın; talebeliliği sona erdirenden hoca olmaz, talebelik hayat boyudur. İlim beşikten mezara kadardır. Eğer bir insan okumayı talebe olmayı hayatında bitiriyorsa hocalığını da bitirir. Onun için Diyanet İşlerinde çalışan bütün arkadaşlarım haftanın belli günlerinde bir araya gelerek ders halkaları oluşturmaları beni çok çok mutlu ediyor. Burayı ziyaretime şimdi deydi” dedi.
Bir din görevlisinin, “Biz acaba yıllık iznimizi Suudi Arabistan’da Mekke veya Medine’deki üniversitelerde bir ay da olsa ders dinleyerek geçirebilir miyiz” şeklindeki isteğine de cevap veren Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez, “Öyle bir muradınız varsa biz onu gerçekleştiririz ama sizin muradınız da olan Üniversiteler İslam ülkelerinde çok yaygın değil. Keşke sizin ders dinleyebileceğiniz güzel üniversiteler olsa” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.