ÇOK GÜZEL BİR YATIRIM OLACAK
06.12.2010


Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Organize Sanayi bölgesine gelecek olan Realkom Tekstil için çok güzel bir yatırım olacaktır dediler.

Fatsa Organize Sanayi bölgesi son birkaç yılda açılan fabrikalarla canlanmaya başladı. Organize Sanayi bölgesine yeni ve büyük bir yatırım daha geliyor. Merkezi İstanbul da olan Realkom Tekstil Fatsa`ya gelme hususunda ciddi çalışmalar başlattı ve bu çalışmalarda da sona yaklaşıldı.

Konuyla ilgili olarak Realkom Tekstil, yatırım ve mali işler danışmanı Mehmet Çamur Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`ı makamında ziyaret ettiler.

Bu ziyarete Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş, Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe, Organize Sanayi müdürü Olgun Topkaya katıldılar.

Mehmet Bey yaptığı açıklamada, kendim Trabzonluyum Fatsa`dan hep teğet geçiyorduk ama çok yanlış yapmışız Fatsa gerçekten çok güzel bir ilçeymiş dediler. Tekstilde Kot ürettiklerini belirten Realkom Tekstil mali danışmanı Mehmet Çamur, Türkiye`de kot tekstilinde ilk 50 içinde yer alıyoruz. Merkezimiz İstanbul`da, ama şuanda Düzce`de 30 Bin m² lik kapalı alanda hizmetimizi sürdürüyoruz yaklaşık 1500 kişi burada çalışıyor. Fatsa ilçemizde açacağımız Tekstil firmamızda ise, ilk etapta 700–800 kişi çalışacak. İş durumuna göre bunu 1000 kişiye de rahatlıkla çıkarta biliriz.

Fatsa Organize Sanayi bölgesinde yaklaşık 20 Bin m² lik bir alanda faaliyet göstermeyi hedefliyoruz. Bu konuda da çalışmalarımızı başlattık, inşallah 2011 yılı başında temelimizi atıp, kısa sürede de üretime geçeceğiz dediler.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`da yaptığı açıklamada, Organize Sanayi bölgesi, Fatsa için çok büyük bir kazanımdır. Buranın kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dediler. Başkan Anlayan ayrıca yaptığı açıklamada, Realkom Tekstil çok büyük bir firma, daha onların fabrikalarını gezdik ve gördük, Fatsa`yı tercih ettikleri için ayrıca teşekküre diyorum. Onlara verdiğimiz süre içersinde bu yatırımı ilçemize getirecekler, buda 2011 yılı içersinde olacak. Toplamda şu anki organizede çalışan kişi sayısı kadar sadece kendileri iş istihdamı sağlayacaklar. Bu gerçekten Fatsa için çok büyük bir yatırım olacaktır ben bu konuda emeği geçenleri bir kez daha kutluyor ve büyük yatırımın bir kez dada ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 2011 yılında Fatsa`da; bu işyeri sayesinde bir çok kişide iş sahibi olma imkanı bulacaktır dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.