ÇOCUK BAŞKAN KOLTUĞA OTURDU
22.04.2011


23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Fatsa Belediye Başkanlığı koltuğuna Sakarya İlköğretim Okulu öğrencilerinden Ayçanur Uçar oturdu.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan´dan koltuğu devir alan, Yeni Başkan ilk olarak Okullarının hemen yanından akan derenin kapatılmasını, Dolunay ve Evkaf Mahallesindeki sitelerden yeni dolmuş hattı kurulmasını ve Evkaf Mahallesindeki çöpün kaldırılması konularına değindi ve bu konuda Başkan Anlayan´dan bilgi istedi.

Daha sonra Başkan Anlayan, Çocukların hazırlamış olduğu Fatsa ile ilgili soruları tek tek cevaplandırdı.

İlk olarak Dere konusuna değinen Başkan Anlayan bu derenin tamamen kapatılması mümkün değildir. Çünkü 2006 yılında yaşadığımız aşırı yağmurlar bu derenin taşması ve büyük çaplı bir sele neden olmuştu. Üzerini kapatmış olsaydık ve seli daha ağır yaralarla atlatırdık. Özellikle suyun çok aktığı böyle dereleri açık bırakıyoruz, ama başka mahallerde yine dere ıslahı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Onları da kanal içersine alarak üzerlerini genelde açık bırakıyoruz o nedenle bu dereyi tamamen kapatmamız söz konusu değildir dediler.

Dolmuş hattı konusunda da açıklamada bulunan Başkan Anlayan, bu konuda bizlere de çok talepler geliyor, bunun alt yapı çalışmalarına başladık, bazı problemli yollarımız ve dereden geçen güzergahlar var idi bunları büyük ölçüde yaptık, sanırım önümüzdeki yıl bir aksilik olmazsa bu hattı açmayı düşünüyoruz.

Çöp konusunda da ciddi çalışmalar başlattık. Çöp konusunda Belediye olarak bölgede küçük bir birlik oluşturduk, birliğimizin onayı geldi, şimdi kısa sürede çöp sorununu aşmak için çalışıyoruz. Ayrıca çöp yeri kesinlikle değişeceği için buraya 300 yataklı Devlet hastanemizin yapımı için de yer tahsisinde bulunduk, artık çöp kesinlikle buradan kalkacaktır dediler

Ziyarette Öğrencilere, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, Sakarya İ.Ö.O. Müdürü Şenol Candan, Dumlupınar İ.Ö.O. Müdürü Cemal Er, A.Rıza Demircan İ.Ö.O.Müdürü Nihat Altay, Okul Öğretmen ve Öğrenci grubu da eşlik ettiler.

Bizlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramının tüm Ulusumuza özellikle ocuklarımıza kutlu olmasını diliyoruz.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.