CEZAEVİNDEN SEVGİ EVİNE
09.11.2010Fatsa`da 2 yıl önce kapanan Cezaevinin yıkımı bu hafta gerçekleştirildi. Kurtuluş Mahallesinde bulunan Cezaevinin yıkımı yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve AK parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, burası hakkında açıklamalarda bulundular.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, Artık Fatsa`da bu yıkımla Cezaevi tamamen ortadan kaldırılmış oldu. Bölgemizde suç oranı düştüğü için 2 yıl önce burası kapatılmıştı. Toplam 2 dönümlük bir alan burada bulunmakta. Cezaevi kapatılınca burası hakkında çok şey söylendi. Kapatma işlemi 2009 Yılı yerel seçimlerine denk geldiği için, muhalefet tarafından burası üzerinden çok hoş olmayan, kirli ve karalamalı siyaset yapıldı. Hatta bu arazinin Milletvekili Eyüp Fatsa tarafından satın alındığı bile söylendi.

Arazi hakkında bilgi verecek olursak bu arazi Devletindir. Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Adalet Bakanlığına tahsis edilmiş. Kapatılınca da bu tahsis iptal olmuş ve Milli Emlağa, hazine arazisi olarak dönmüştür. Bizde yerel seçimlerde buraya Kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklar için Sevgi Evi yapacağımızı proje olarak duyurmuştuk.

Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığımızla görüşerek, Adalet Bakanlığımızın da olurunu alarak, burayı projemiz için istedik onlarda bizlere yardımcı oldular. Her iki kurumumuza da ayrıca teşekkür ediyorum. Burası daha sonra Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanlığına bizim projemiz için devredildi. Tabiki bu aşamalarda bizim projemize Sayın Vekilimiz Eyüp Fatsa Bey destek oldular ve Ankara`da projemizin kabul görmesi hususunda destek çıktılar. Fatsa`lılar adına kendisine teşekkür ediyorum. Bu arada çıkan dedikoduların, nasıl yalanlandığı da somut olarak gözlendi. Yani Eyüp Bey, kendi için değil Fatsa Sevgi Evi için, bizlere destek çıktı. Bizler Sevgi Evimiz için hazırlıklara başladık. Huzurevi projemiz hazırlandı ve Bakanlık tarafından da çok beğenildi. Nasip olursa Nisan, Mayıs ayı gibi temel atmayı düşünüyoruz. Ardından da burada, Kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklarımız için Sevgi Evi projemizi hayata geçireceğiz. Ben her iki projenin de şimdiden ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.

AK parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa da yaptığı açıklamada, Bugün burada tarihi bir yaşıyoruz. Fatsa`da suç oranı düştüğü için Cezaevine ihtiyaç duyulmadığından kapatılmış ve ardından da bugün yıkımı gerçekleştiriliyor. Ben bir kez daha bölge halkımızı tebrik ediyorum. Bölgemiz de Huzurun hakim olması çok sevindirici, İşte kanıtı Cezaevinin yıkılması.

Burası Türkiye`ye örnek bir yerdir. Cezaevi yıkılıyor ve yerine Sevgi evi doğuyor. Ben buranın Sevgi Evi projesine tahsisi konusunda bizlere yardımcı olan, Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığına, Adalet Bakanlığımıza, Milli Emlak Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Ayrıca buraya Sevgi Evini düşünen Belediyemizi, Başkan Anlayan ve ekibini de ayrıca teşekkür ediyorum. Tam yerine yakışır bir proje olmuş.

Ayrıca Başkan Anlayan`da değindi, ben bu konuya çok da takılmayacağım. 2009 yılı yerel seçimlerinde bu arazi üzerinden siyaset yapmaya çalıştılar. Çalışanlarda seçimde gerekli dersi aldılar. Siyasette insanlarla paylaşacakları doğruları olmayan, Yüreğinde, İnsan ve hizmet sevgisi taşımayan, kirli siyaset yapanlar, şimdi ne düşünüyorlar tahmin bile temek istemiyorum. Onların kapasiteleri bu projeleri yapacak düzeyde değildir. Hakikat bugün gün yüzüne çıktı. Şimdi bende buna çok memnun oldum.

Belediye sosyal yaşam adına, çok güzel projeler yapıyor. Daha önce Huzurevi projesin, hazırladı ve şimdide Sevgi Evi projesini hazırlıyor. Bunlar birçok ilçede bulunmayan projelerdir. Fatsa Büyük Şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Fatsa değişimi bu dönemde yaşıyor. Yine Spor Kompleksi, Kültür Sarayı Belediyemizin sadece birkaç büyük projelerinden, Ben yerel de Fatsa Belediyemizin projelerini yakından takip ediyor ve takdirlerimi sunuyorum. Bu projelere Ankara`da Bakanlıklarda destek olmakta bizlerin boynunun borcudur. Yine bunun yanı sıra Fatsa`da yeni Devlet Hastanemizin yerini tahsis ettik ve projesini hazırladık, Yüksek Öğrenim için, Kız ve Erkek yurdu olurunu aldık, Dolunay Mahallemizde Eğitimi rahatlatacak ve derslik sayısını artıracak büyük bir İlköğretim Okulu yapılması hususunda Bakanlıktan söz aldık ve bununda hazırlıklarına başladık. Bunun yanında yine, Fatsa ile bağlantılı birçok ilçemizde yol çalışmaları hızla devam etmekte. AK parti Hükümeti olarak hizmetlerimizi burada saymak istemiyorum. Şimdi buna zamanımız yetmez, Fatsa ilçemizdeyiz ve Fatsa`yı konuşuyoruz. Kısacası Cezaevi kapatıldı ve Sevgi Evine dönüyor. Ben bir kez daha bu güzel projenin İlçeye ve Bölgeye hayırlı olmasını diliyor. Fatsa Belediye Başkanımızı ve ekibine de yine kolay gelsin dileklerimi sunuyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.