ÇEVRE TIR’I FATSA ‘DA
25.05.2010


Çevre Orman Bakanlığı’nın çalışmaları hakkında bilgi vermek ve çevre bilinci ile çevreye olan ilginin artırılması amacıyla yola çıkan ‘Çevre TIR’ı Fatsa’ya geldi.
İlk olarak Çevre ve Orman İl Müdürü Selahattin Aydın başkanlığındaki Meteoroloji Müdürü Şükrü Koç’un da bulunduğu heyet Fatsa Kaymakamı M.Selman Yurdaer’i ziyaret etti.

Çevre TIR’ının çalışmaları hakkında bilgiler veren Selahattin Aydın, hedef kitlenin çocuk ve öğrenciler olduğunu belirterek, amaçlarının çevre bilinci, küresel ısınma, orman sevgisi ve ağaç dikme konusunda öğrencilerin bilinçlendirilmesi olduğunu belirtti.

Çevre TIR’ı öğleden sonra öğrencilerin ziyaretine açıldı. Öğrenciler, TIR üzerinde bulunan sahnede Sincan Tiyatro Grubu’nun sahnelediği oyunu izlediler. Oyunda çevre, orman, ağaç sevgisini ön planda tutan diyaloglar dikkat çekti. Daha sonra Tır`dan vatandaşlara çam fidanı, şapka ve çevre kirliliğini önlemenin anlatıldığı el broşürleri dağıtıldı.

Fatsa Belediyesi Çevre mühendisi Derya Özcan Ateşli yaptığı açıklamada ise, Fatsa’da böyle bir Tırı ağırlamaktan onur duyduk. Fatsa Belediyesi olarak çevre konusunda çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Özellikle çöpün kaldırılması konusunda ve yeni düzenli çöp depolama alanı konusunda olumlu adımlar attık. Ayrıca çevre kirliliği ve geri dönüşüm konusunda Belediye olarak 2010 yılı içersinde yine güzel şeyler yapacağız. Ben bu Tırın ilçemize gelmesini sağlayan Çevre Orman bakanlığımıza ve emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.