ÇEVİK SOKAK SAKİNLERİ ÇİFTE BAYRAM YAŞIYOR
11.10.2013

35 yıldır evlerine giden sokağın tozdan çamurdan kurtulmasını bekleyen Dolunay mahallesi Çevik Sokak sakinleri yollarının bugün asfalt olduğunu görünce sevinçlerini gizleyemediler. 35 yıllık asfalt yol hayaline kavuşan Çevik Sokak sakinleri bu çalışmanın Kurban bayramı öncesine denk gelmesi nedeniyle çifte bayram yaşayacaklarını söylediler.

“YOL MEDENİYETTİR”
Dolunay mahallesi Çevik Sokak sakinlerinden Ali Çevik asfalt yapılmasının tabi ki güzel bir çalışma olduğunu belirterek, “Asfalt yapılması kültür ve medeniyettir. Bizim için çok iyi oldu. Halkımıza layık bir çalışma oldu. Ben yaklaşık 35 senedir buradayım, burada yaşıyorum ve böyle bir hizmeti 35 senedir bekliyorduk. Belediyemiz alt yapımızı da yaptı, çok güzel oldu. Bu zamana kadar çok sıkıntılar çektik. Burada bırakın asfaltı bir suyumuz olsun dediğimiz dönemlerimiz bile oldu. Sağ olsun Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’ da bizi kırmadı. Çalışan personeller de belediye işçileri çok iyi çalıştılar. Ben yine söylüyorum yol demek medeniyet demektir, yol olmadığı zaman hiç bir şey yolunda gitmez yol olmayan yer senin değildir” dedi.

“ÖNCEDEN YOLUMUZU KENDİMİZ PARAMIZLA YAPTIRIYORDUK”
Mahalle sakinlerinde Bahri Kaynarca ise 35 sene önce bu sokağa ilk ev yapan kişinin kendisi olduğunu ifade ederek, “Eskiden buraya ne kanalizasyon geldi ne de başka bir şey. Biz kendimiz para verip çakıl malzeme getirip serdiriyorduk buraya. Allah razı olsun belediye başkanımızdan yolumuzu yaptırıyor, asfaltımızı yaptırıyor. Kanalizasyonumuzu yaptı. Sağ olsun eksik olmasın. Çok memnunuz iyi oldu” diye konuştu.

“BU GÜZELLİKLERİ GÖRÜNCE GİTMEK İSTEMİYORUM”
Almanya’da gurbetçi olarak yaşayan Mehmet Özsoy’da, “Fatsa’ya evime tatil için geldim. Allah bu günleri bize nasip etti çok şükür. İnşallah ileride daha da iyi olur. Gurbetçiyim bayramın 2.günü dönüyorum. Gönül bu güzellikleri görünce gitmek istemiyor. Allahıma çok şükür bize bu günleri gösterdi.Çifte bayram yaşıyoruz, belediyemizden Allah razı olsun” dedi.

“ÇİFTE BAYRAM DİYE BUNA DENİR”
Mahalle sakinlerinden Tahsin Orhan ise çifte bayram yaşadıklarını vurgulayarak, “Bu yoldan evimize çamurdan çıkamıyorduk. Asfaltın başladığı ev benim evim. Ben evime çamurdan çıkamıyordum. Allah belediye başkanımızdan razı olsun yani çok çok iyi oldu. Alt yapı sorunumuz kalmadı. Asfalt ta geldi. Çifte bayram diye buna denir yani şükür Allah’a.” Şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.