BAŞKAN ANLAYAN’DAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
03.12.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan,'3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla mesaj yayımladı.Başkan Anlayan, her insanın, ya engelli, ya engelliyakınıya da engelli adayı olduğunu belirterek, dolayısıyla bu konunun herkesiyakındanilgilendiren,herkesinçözümüretmede rol almasını gerektiren bir konu olduğunu ifade etti.

Başkan Anlayan, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda hep birlikte engelsiz bir şehir için çalıştıklarının altını çizerek, engelliler konusunda toplumsal duyarlılığın artırılmasının önemine dikkat çekti.
Başkan Anlayan, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekildehizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek, sosyal hayata uyumuna ilişkinhizmetlerisunmak, istihdamına katkıda bulunmak belediye olarak öncelikli görevlerimizdendir.
Bu nedenle; engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcıçözümlerüretmek,ihtiyaçve taleplerini karşılamak,yaşamlarınıdaha iyi şartlarda ve başkalarına muhtaç olmadan sürdürmelerini sağlamak ve daha güzel yarınlarsunmakadına bugüne kadar yapılan iyileştirmeçalışmaları, bundan sonrada artarak devam edecektir. Bu duygu ve düşünceler ile bütün engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü’ içtenlikle kutluyor,sağlıkve mutluluklar diliyorum.”

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.