BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ FATSA ORMEK’İN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
11.12.2015

Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcümüz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ordu’nun Fatsa ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete giren Meslek Edindirme Kursunun resmi açılışını gerçekleştirdi.

Meslek Edindirme Kursunun açılışı öncesi Hükümet Konağı önünde Yeni meydanda vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’tan önce kürsüye çıkan Ordu Büyükşehir Belediye başkanı Enver Yılmaz ORMEK’de açılan kurslarla ilgili bilgiler verdi.
Daha sonra kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada: “1 Kasım’da başta hemşerilerim olmak üzere Türkiye’de bize oy veren vatandaşlarımız Türkiye’nin önünü açtı. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye, 7 Haziran seçimlerinde karşılaşmış olduğu tabloyu düzeltti. Milletimiz bu kısa süre içerisinde yaşananlardan büyük bir ders çıkararak 1 Kasım’da tek başına Ak Partiyi iktidara getirdi. Özellikle Ordu ilimizde değerli hemşerilerimizin bize vermiş oldukları çok güçlü destek için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’yi bir dar boğaza sokmak isteyenlerin, ayağına çelme takmak isteyenlerin, Türkiye’nin kendi içinde problemi olan bir ülke olmasını isteyenlerin, Türkiye’nin ekonomi alanında hukuk ve siyaset alanında daha ileri gitmesini istemeyenlerin bir takım hevesleri ve hesapları kursaklarında bu sayede bırakmış oldu. 1 Kasım sadece bir seçim olmanın ötesinde Türkiye’de istikamet veren, Türkiye’nin geleceğini aydınlatan bir karar günü oldu ve Allaha çok şükür ki yüz akıyla bu tarihi geçmiş olduk. Biz sadece bize oy veren yüzde 50’nin partisi değil biz bize oy vermeyen diğer seçmenlerimizin yani Türkiye’nin tamamının iktidarıyız, tamamının hükümetiyiz. Seçim meydanlarında neyi vaat etmişsek bunları yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Kurtulmuş, Alan bazlı gelir destek paralarının üreticilere verilmesi konusu ile ilgili seçimlerden önce bu destek paralarının üreticilere verileceğini belirttiklerini ifade ederek, “Çok şükür alan bazlı destek paralarını ödeyeceğiz. Ordu ve Giresun çevre halkımız alan bazlı destek paralarından istifade edecektir. Sadece 2014 yılında alan bazlı destek ödemelerinden Ordu ilimizin istifade ettiği rakam 280 Milyon TL civarındadır. Bu çok büyük bir rakamdır. Bu desteklerin devam etmesi ile birlikte çevremizin yöremizin en önemli ürünlerinden birisi olan fındık hem değerlenecek” dedi. Ordu’da devlet hastanesi yapımı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kurtulmuş: “320 yataklı bir projeydi hastanemiz. Biz çok şükür bu projeyi 450 yataklı bir proje haline getirdik ve geçtiğimiz hafta itibarıyla onun kararı verildi. İhalesi yapılarak yapımına başlanılacaktır. Ordu ilinde ne söylediysek tüm ekip olarak bunların yapımlarını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ordu limanı projesi çok yakın bir zamanda hayata geçiyor. Ayrıca Samsun ilimize kadar gelen hızlı tren Fatsa ilçesi Bolaman mahallesine kadar getirilecek. Bu dönem içinde inşallah bu projeyi de gerçekleştireceğiz. Hafif raylı sistemle Havalanın geçiş projesini de bu dönemde gerçekleştireceğiz. Yaylaların birbirine teleferikle bağlanmasını da gerçekleştireceğiz. Karadeniz’i Akdeniz’e bağlamayı da başarıcağız” dedi. Siyaset millete yukarıdan buyurma işi değildir diyen Kurtulmuş: “Siyaset millete yön verme işi değildir. Siyaset milletin gösterdiği istikamette yürütmek, milletin istek ve taleplerini karşılamak, milletin daha özgür bir halde yaşaması için gayret göstermektir. Siyaset özetle milleti devlet adına dizayn etmek değil devleti milletin emriyle şekillendirme işidir. Biz bununla yükümlü olan siyasi kadroyuz Hangi görevde olursak olalım. İster merkezi hükümette, ister belediyelerimizde, ister bu hükümetin emrinde olan bürokratlar olarak milletin seçtiği siyasi iradenin yürütücüsü bürokratlar olarak bürokraside görev yapalım. Unutmayacağımız en önemli görevlerimizden birisi asil olan millettir. Asil olan devlet değildir. Millet ne kadar güçlüyse devlet o kadar güçlüdür” dedi.
Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş gerçekleşen açılışın ardından Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Kaymakam Mehmet Yapıcı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ile birlikte ORMEK binasındaki tüm kursları tek tek gezdi. Kurtulmuş Ebru Sanatı kursunda kendi elleri ile Ebru yaptı ve yaptığı Ebru’nun boyası kuruduktan sonra kendisine gönderilmesini istedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.